O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Świadectwa
Mam wrażenie, jakby słowa, … zapalały się jaśniejszą czcionką
Dwa lata Szkoły Wychowawców (...). Wreszcie rzecz, która sprawia mi najwięcej radości, to ożywienie wiary w działanie Jezusa Chrystusa w sakramencie kapłaństwa.

Droga Piotra. Nie spodziewałem się, że jest tak bogata…
Bardzo cieszę się z powodu rekolekcji. Obydwie tury były dla mnie bardzo dobrym czasem. To jedne z najlepszych rekolekcji, jakie miałem w życiu. (...).

To była niedziela… Sekretariat był zamknięty…
Wszystko, co mnie wówczas bolało, (...); wyrzuciłam z siebie. Bóg podniósł mnie wtedy po raz kolejny, i tak jak On tego chciał, a nie tak jak ja sama sobie zaplanowałam (...).

Wszędzie Razem, bez wytchnienia. Tak się człowiek w Hostię zmienia
Na rekolekcje lectio divina w 2016 r. pojechałam z osobistym doświadczeniem prawdziwości słów Pana Jezusa: „Kto do Mnie przychodzi, nie będzie głodny...”.

Otrzymałam od mamy niesamowitego SMS-a. Napisała, że mnie kocha
Jestem świeżo po rekolekcjach z ks. Krzysztofem Wonsem w Koszalinie i chciałabym wyrazić swoją wielką wdzięczność za to, czego doświadczyłam. (...).

Bóg pierwszy wychodzi na spotkanie człowieka
Patrzyłam przez słowo Boże na dzieciństwo Jan Chrzciciela i dzieciństwo Pana Jezusa. Dostrzegałam wielki dar, jakim jest dziecko ...

Uwierzyłam sercem
Moja wiara jest prosta. Nie kombinuję. (...) To, co w Piśmie dla mnie Święte jest. I kto by pomyślał, że jeszcze pięć lat temu „ganiałam” chrześcijan, jak św. Paweł...

Słowo Boże drogą formacji
Widzę, że nasze spotkanie w Rocca było dla mnie ważnym zaczynem dla posługi w seminarium duchownym i w formacji kapłanów...

Słowo Boga dociera przez ludzi, którzy poznali Go «z pierwszej ręki»
(...) w klimacie klasztornych murów „nasiąkniętych” modlitwą wieków. To tu mnisi pochylając się godzinami nad Biblią odkrywali i odkrywają jedyną sensowną drogę dla każdego.

Lectio divina - droga małych kroków wymagająca wielkiej cierpliwości
Spotkania (...) pomogły mi na nowo utwierdzić się w przekonaniu, że droga lectio divina jest niezwykle cenną propozycją duszpasterską, z którą można iść do każdej wspólnoty.

[1] [2] [3]  następne
KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl