O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Sesje weekendowe
Będziesz miłował! Miłość w czasach epidemii narcyzmu 3-5 listopada 2017
SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
Narcyzm epidemią młodych ludzi! – grzmią na alarm psycholodzy. Selfies – znakiem czasu! – dorzucają badacze. Idealne ciało złotym cielcem dzisiejszej kultury!... Można kontynuować bez końca litanię narzekań. Przerwijmy ją prostą i śmiałą diagnozą: wszystko to są symptomy trudności z miłością własną, a tym samym z miłością bliźniego i samego Boga. W trakcie sesji podejmiemy to wyzwanie i spróbujemy odpowiedzieć na nie twórczo, po chrześcijańsku i… z humorem. Nie może być przecież aż tak źle! Sądzicie, że może? No może? Zobaczymy!
PROWADZI: Stanisław Morgalla SJ - psycholog, kierownik duchowy, wykładowca w Instytucie Psychologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.
      zaproś znajomych

Uczucia kochane 6-8 października 2017
SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
Uczucia należą do istotnych „strun” budujących naszą więź z Bogiem i ludźmi. Dzielimy je zasadniczo na kochane, które chętniej przyjmujemy i wyrażamy, i niekochane, stanowiące pewien ciężar – często omijany i lekceważony. Tymczasem wszystkie uczucia mają sens i wartość. Jak dobrze nastroić i wykorzystać „struny” uczuć często pozornie łatwiej przyjmowanych i kochanych, takich jak: poczucie bezpieczeństwa, zadowolenia i przyjemności, szczęścia, radości i wdzięczności, wzruszenia i uczucie rozkoszy, aby nasze więzi były bardziej harmonijne i pełne?
PROWADZI: ks. Krzysztof Grzywocz - kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości. BRAK MIEJSC – nie prowadzimy tzw. listy rezerwowej, o możliwość uczestnictwa można dopytywać po 15 września 2017 r.

Przyjrzyj się swojej wierze! 2-4 czerwca 2017
2-4 czerwca 2017 r. w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego odbyła się sesja „Przyjrzyj się swojej wierze!”; prowadził ją Wojciech Giertych OP - teolog Domu Papieskiego.

Paweł i Tymoteusz: wychowanie do dojrzałej wiary. 2 List do Tymoteusza 1-3 września 2017
SZKOŁA BIBLIJNA
Paweł przewidując swą bliską śmierć, pisze do Tymoteusza drugi list, który brzmi jak testament. Przekazuje swemu wychowankowi cenne rady, jak rozwijać i ustrzec żywą wiarę w nadchodzących ciężkich czasach. Ostrzega, że „w ostatnich dniach” nastaną trudne chwile ze względu nasilenie się zła wśród ludzi, którzy będą zachowywać „pozory pobożności”. List pisany nie tylko do Tymoteusza, ale do wszystkich wiernych Kościoła, pomaga się skonfrontować z pytaniem o rozwój i dojrzałość własnej wiary w czasach, w których przyszło nam żyć.
PROWADZI: bp Grzegorz Ryś - biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP, rekolekcjonista.
BRAK MIEJSC – nie prowadzimy tzw. listy rezerwowej,
o możliwość uczestnictwa można dopytywać po 15 sierpnia 2017 r.

Na głębinach Słowa: Lectio divina z Marią Magdaleną 1-3 grudnia 2017
SZKOŁA MODLITWY SŁOWEM BOŻYM
Misera et Misericordia – nędza i Miłosierdzie. Tak św. Augustyn streścił spotkanie Jezusa z kobietą cudzołożną (J 8, 1-11). Chociaż nie należy jej kojarzyć wprost z Marią Magdaleną, to jednak Janowy tekst, podobnie jak Łukaszowy o jawnogrzesznicy i Jezusie w domu Szymona (Łk 7, 36-50), wyrażają zażyłą więź, jaka łączyła Magdalenę z Jezusem. Odkąd wyrzucił z niej siedem złych duchów, towarzyszyła Mu „aż po grób”. Jej krzyk: „Zabrano Pana mego…”, szloch, łzy i wołanie „Rabbuni!” mówią o ogniu miłości do Mistrza, który palił jej serce. Uczestnicy sesji będą prowadzeni drogą lectio divina do przemodlenia osobistej więzi z Jezusem, w świetle ewangelicznej historii kobiety z Magdali.
PROWADZI: Krzysztof Wons SDS - dyrektor CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości.
możliwość uczestnictwa już tylko w charakterze osoby dochodzącej
      zaproś znajomych

Jak żyć Słowem Bożym na co dzień? 20-22 stycznia 2017 - info i homilie
W dniach 20-22 stycznia 2017 r. odbyła się sesja Szkoły Modlitwy Słowem Bożym: „Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?”. Spotkanie prowadził Krzysztof Wons SDS.
2017-01-20 - [nagranie homilii - Rafał Ziajka SDS].
2017-01-21 - Pozwól, by słowo Boże zadomowiło się w twoim sercu! [RSt].
2017-01-22 - Bóg jest inny niż to, co o Nim myślimy! Tak bliski! [KW].

Biblio, ojczyzno moja - trailer filmu


KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl