O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Bardziej świadomie mówię „NIE” Babci we mnie< ...


Bardziej świadomie mówię „NIE” Babci we mnie

Wychowała mnie Babcia. Zawsze wszystkim narzucała swoja wolę. W swoim małżeństwie była osobą zrzędliwą i nieprzystępną. Stosowała przemoc wobec mojej Matki (także fizyczną), a słowną i emocjonalną wobec nas (wychowywała też moją siostrę). Mieszkała z nami w czasie trwania mojego małżeństwa i niestety podobne zachowania prezentowała wobec moich dzieci.

Babcia już z nami nie mieszka, ale zupełnie niedawno usłyszałam mojego prawie dorosłego syna mówiącego do mnie, że zachowuję się zupełnie tak samo jak Babcia. Okazuje się, że mimo silnej dezaprobaty z mojej strony dla jej postępowania przejęłam część jej reagowania na trudności i na nieposłuszeństwo.

Po tej sesji tym bardziej świadomie mówię „NIE” Babci we mnie. Ona nigdy nie radziła sobie z lękiem, dlatego była tak agresywna. Nie muszę być aż tak silną kobietą, jak ona, bo tak naprawdę nigdy silna nie była. Teraz wymaga ciągłej opieki. Nie zmieniła się, uprzykrza życie swojej córce, mojej Mamie. Mama nie umie się bronić i dlatego chcę jej pomóc.

Do zrobienia są dwie sprawy: moje zachowania w domu oraz wspieranie Mamy, by nie dała się zniszczyć.

Ola
uczestniczka sesji formacyjnej
„Jak radzić sobie z przemocą w życiu codziennym?”
(3-5 XII 2010)

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl