O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro  Do medytacji   

  Moje doświadczenie z Janem Pawłem II (płyty CD) - abp Piero M ...


 

Moje doświadczenie
z Janem Pawłem II.
Świadectwo
Mistrza Ceremonii Papieskich
(płyty CD)


abp Piero Marini
przewodniczący Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych, jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła II, długoletni Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych.

 

 

W dniach 4-6 marca 2011 roku w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie odbyła się sesja formacyjna pt. "Jak celebrować Misterium Eucharystii?". Spotkanie prowadził Jego Ekscelencja arcybiskup Piero Marini. Prowadzący spotkanie duchowny, który przez 18 lat u boku Jana Pawła II pełnił posługę Mistrza Papieskich Ceremonii Liturgicznych, podzielił się z uczestnikami spotkania osobistym doświadczeniem spotkań ze Sługą Bożym.

Zachęcony jednym z pytań abp Piero Marini podzielił się również doświadczeniem swojego pożegnania z Janem Pawłem II na łożu śmierci, w przeddzień Jego przejścia z tego świata do domu Ojca: “Stałem przy łóżku papieża… Jedyna rzecz, jaką powiedziałem Papieżowi to słowa: ‘Módl się za mnie i módl się za Kościół’. A później trwaliśmy w milczeniu. (...) Papież nie mógł mówić, patrzył jedynie na mnie. Jedynym sposobem, by mnie pozdrowić, był gest ręki.  (...) Chwyciłem Go za rękę. Poczułem, że Papież ścisnął moją rękę i tak pozostaliśmy nie wiem, ile czasu. W tych momentach dostrzega się względność czasu. Czas krótki wydaje się długi. (…) Kiedy wychodziłem papież jeszcze raz podniósł głowę i popatrzył na mnie. Popatrzyliśmy sobie w oczy. To ostatnie wspomnienie, jakie mam o Papieżu żywym. Pamiętam tę rękę. Mam nadzieję, że nadal trzyma mnie za rękę”.

 

Tematy konferencji:

    • Świadectwo o Janie Pawle II.
       
    • Pytania i odpowiedzi.

 

Nagrania dokonano w czasie sesji formacyjnej w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl