O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Dni Duchowości Biblijnej: Duchowa wiosna Kościoła. Lectio div ...


DNI DUCHOWOŚCI BIBLIJNEJ
15.lecie Centrum Formacji Duchowej
Kraków, 7-11 listopada 2012

Powrót do lectio divina.
Nowa wiosna Kościoła

- ZAPOWIEDŹ -

 

Z okazji 15. rocznicy Centrum Formacji Duchowej organizuje pięciodniową sesję poświęconą praktyce lectio divina, w której od początku istnienia upatruje drogę duchowej wiosny Kościoła. Spotkanie rozpocznie się we środę, 7 listopada 2012, o godz. 15.30. a zakończy w niedzielę, 11 listopada 2012, ok. godz. 13.00.

Prosimy o modlitwę
w intencji prowadzących i uczestników
oraz o dobre owoce tego spotkania!

PROGRAM SPOTKANIA >>>

zapowiedź spotkania (w j. włoskim) >>>.
program spotkania (w j. włoskim)
>>>.

W jubileuszowym spotkaniu wezmą udział kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury oraz kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Pierwszy z hierarchów, który wcześniej trzykrotnie (2003, 2004 i 2006 r.) prowadził w naszym domu sesje w Szkole Biblijnej, będzie przewodniczyć pierwszej części tegorocznego spotkania zatytułowanej „Cztery Ewangelie jako cztery etapy dojrzewania w wierze pierwotnego Kościoła”. Ordynariusz krakowski będzie głównym celebransem uroczystej Eucharystii otwierającej sesję i wygłosi homilię.

„Powrót do lectio divina. Nowa wiosna Kościoła” - to temat drugi blok tematyczny bieżącej sesji biblijnej. W tej części konferencje wygłoszą ks. Waldemar Chrostowski, Amedeo Cencini FdCC i ks. Krzysztof Grzywocz. To duszpasterze, którzy na sposób stały wpisali się w formację proponowaną w krakowskim CFD w ramach Szkoły Biblijnej czy Szkoły Kierownictwa Duchowego, jak również Szkoły Wychowawców Seminaryjnych. Tym razem podejmą tematy: „Głód słowa Pańskiego w Kościele i świecie”, „Lectio divina – droga wrastania w wierze w codzienności”, „Słuchanie Słowa i kierownictwo duchowe”, „Słuchanie Słowa i rozeznawanie duchowe”.

Uczestnicy jubileuszowych Dni będą mogli spotkać się po raz kolejny z ojcem Innocenzo Gargano OSB Cam., jednym z najgorliwszych promotorów tradycji lectio divina we współczesnym Kościele. Włoski kameduła ożywił nurt formacji do modlitwy Słowem w salwatoriańskim ośrodku w czasie spotkań: „Zgłębianie Słowa w lectio divina” (2002 r.) i „Ojcowie Kościoła uczą nas medytować Biblię” (2010 r.). W roku bieżącym poprowadzi trzecią część DDB, przeżywaną w klimacie pustyni i pełnego milczenia, pt. „Cztery Ewangelie jako cztery etapy dojrzewania chrześcijańskiego”.

Uczestnicy Dni Duchowości Biblijnej odbywających się w 15 roku funkcjonowania Centrum Formacji Duchowej wezmą udział w premierowym pokazie filmu pt. „Biblio, Ojczyzno moja…”. Przewidziane są konferencje, w czasie których prowadzący odpowiedzą na pytania uczestników. Ci ostatni natomiast skorzystają też z wprowadzeń do medytacji nad wybranymi tekstami biblijnymi, które dawać będą duszpasterze CFD. Będzie z nami również pani Danuta Piekarz służąc tłumaczeniem z języka włoskiego.

Spotkanie zakończy Eucharystia pod przewodnictwem i z homilią ks. Piotra Filasa SDS, przełożonego polskiej prowincji salwatorianów.

=== === === === ===

Prowadzą:

 • kardynał Gianfranco Ravasi  >>>.
  - biblista, przewodniczący Papieskiej Rady Kultury;
 • o. Innocenzo Gargano Innocenzo Gargano OSBCam >>>.
  - wykładowca patrystyki na papieskich uczelniach rzymskich;
 • ks. Waldemar Chrostowski >>>.
  - kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na UKSW;
 • Amedeo Cencini FdCC >>>.
  - kierownik duchowy, psychoterapeuta; 
 • ks. Krzysztof Grzywocz ks. Krzysztof Grzywocz >>>.
  - wykładowca teologii duchowości, kierownik duchowy i rekolekcjonista;
   

 

 •  Danuta Piekarz >>>.
  - biblistka, tłumaczka języka włoskiego

 •  
 • duszpasterze CFD:

  Krzysztof Wons SDS, Ryszard Stankiewicz SDS,
  Joachim Stencel SDS, Piotr Szyrszeń SDS.
KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl