O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Jezus modli się za mnie, abym nie stracił wiary ...


Jezus modli się za mnie,
abym nie stracił wiary

 

Bardzo chciałem uczestniczyć w zajęciach Szkoły Wychowawców. Dziękuję Bogu, że dał mi tę możliwość.

Był to ważny czas. Czas łaski, czas pustyni, czas pracy i wysiłku. W sercu budziło się wiele pragnień, wiele myśli związanych ze Słowem Bożym, z wykładami, z warsztatami. Gorzej było z ich realizacją w pełni po powrocie do domu, między sesjami. Teraz, gdy Szkoła się kończy, wiem, że to wszystko, co jest we mnie, to bezcenny skarb możliwości, umiejętności, które trzeba odkrywać, rozwijać. Chciałbym wracać często do tego, co tu otrzymałem i korzystać z tego w życiu i posłudze kapłańskiej oraz formacyjnej.

Szczególnie ważne dla mnie stały się dzięki Szkole słowa Jezusa skierowane do Piotra, a zapisane przez św. Łukasza: „Szymonie, Szymonie, oto szatan zażądał, żeby przesiać was jak pszenicę. Ja jednak modliłem się za ciebie, abyś nie utracił swojej wiary. A ty kiedy się nawrócisz, umacniaj twoich braci” (Łk 22, 31-32).

To są słowa wielkiej mocy i nadziei dla mnie. Zaraz po nich Jezus zapowiada Piotrowi, że się Go zaprze. Wie o tym i modli się za Szymona, aby był wierny. I Piotr mimo słabości był wierny. Mocno pragnę, aby droga Piotra – kroczenie za Jezusem, mimo słabości, ku paschalnej przemianie serca – wypełniła się i w moim życiu. Bo też w tym czasie doznawałem walki, słabości, niewierności Panu. A Jezus modli się za mnie, abym nie stracił wiary. Dzięki temu mam nadzieję na zwycięstwo. Wręcz jestem pewien…


Z.S.
Szkoła Wychowawców WSD 2009-2011
KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl