O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Szkoła – Boża odpowiedź na moje obawy ...


Szkoła – Boża odpowiedź
na moje obawy

 

Dzięki składam Bożej Opatrzności za DAR DWÓCH LAT, które dane mi było przeżyć w Centrum Formacji Duchowej. Patrząc na przeżyte dwa lata widzę, jaką przeszedłem długą drogę. Rozpoczynałem ją z wielkimi lękami i obawami, a kończę z DZIĘKCZYNIENIEM I RADOŚCIĄ, ale i z NADZIEJĄ, że przeżyte dwa lata wydadzą DOBRY OWOC W STOSOWNYM CZASIE.

Patrząc na minione dwa lata widzę, jak wiele dobrego dał mi ten czas. Najpierw FORMACJA DUCHOWA. Od kiedy zacząłem tu przybywać w sposób bardzo świadomy SIĘGAM DO EWANGELII. Sam osobiście, a także z moimi braćmi postulantami, CZYTAMY SŁOWO BOŻE CODZIENNIE na sposób lectio divina, którego nauczyłem się w tej szkole. Robię to od dwóch lat i chcę robić to nadal. Widzę, jak wiele dobrych rzeczy dzieje się we mnie, jak wiele spraw Bożych zacząłem odkrywać dzięki takiemu czytaniu Słowa Bożego. Wcześniej nigdy tego nie robiłem.

Inna sprawa to ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. To dzięki Szkole nauczyłem się trwać przed Panem. Nigdy wcześniej tak naprawdę, a jestem 11 lat kapłanem, nie poświęcałem czasu na adorację, jak od chwili uczęszczania do Szkoły.

FORMACJA LUDZKA. Dzięki CFD odkryłem wielką wartość rozmowy duchowej (prowadzenia duchowego), nauczyłem się, jak to się robi i jak cenna jest to rzecz w rozwoju mojego człowieczeństwa. Dziękuję z całego serca o. Joachimowi, który mnie prowadził i dawał mi trafne wskazówki. Dzięki tym rozmowom, więcej wiem o sobie i jaka mnie czeka praca.

WYKŁADY. To cenna lekcja dla mnie. Wiele cennych wskazówek jako pomoc w mojej pracy w postulacie jako wychowawca.

Z serca dziękuję Bogu za DAR tej Szkoły. Dzięki za to, że mogłem spotkać na swojej drodze taką osobę jak o. Krzysztof Wons. Jego wprowadzenia do lectio, w ogóle jego obecność, jego poświęcenie, jest dla mnie BUDUJĄCE.

Szkoła się kończy, kończy się jakiś jej etap, ale ja pragnę nadal współpracować z CFD przez zjazdy, rekolekcje i inne formy.

Ta Szkoła stała się dla mnie ważnym OGNIWEM mojej kapłańskiej posługi. JEST TO BOŻY DAR dla mnie i BOŻA ODPOWIEDŹ na moje lęki, obawy co do mojej posługi. BÓG POPRZEZ TĘ SZKOŁĘ PRZYPOMNIAŁ MI, że JEST ZE MNĄ i nigdy ze mnie nie zrezygnuje i nie opuści.

BÓG ZAPŁAĆ!


o. Faustyn Kuśnierz
bernardyn z Kalwarii Z.
Szkoła Wychowawców WSD 2009-2011
KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl