O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Pragnienia, decyzja… i zaczęło się życie Słowem Bożym


Pragnienia, decyzja…
i zaczęło się życie Słowem Bożym


Rok 2009 – maj

Moje życie naznaczone jest także pragnieniami. Jak wiele pojawia się ich w codzienności. Pokazują mi, czym żyję, co dla mnie jest najważniejsze, na co zwracam uwagę. Obserwuję je. Tak wiele dowiaduję się o sobie. To one wskazują mi na wartości, na przyzwyczajenia, na słabości. Dzięki nim wiem, jak bardzo szukam ŚWIATŁA PORANKA, jak bardzo chcę być z PANEM, jak bardzo zależy mi na Jego obecności. Niektóre z tych pragnień wyciszyłem, inne zmarnowałem, jeszcze innych nie zrozumiałem. Ale są i takie, które ciągle na nowo rodzą się we mnie. Niejako mówią: „oto jestem”, „znów jestem”.

Spotkałem Pana. Powołanie, decyzja, aby być z Nim. To On zrodził we mnie pragnienia, żeby być dla… To On zainspirował we mnie pragnienie Ewangelii, sensu, życia. To Chrystus dał mi pragnienia, a ja dałem sobie niedosyt. Niedosyt obecności Obecnego, niedosyt Słowa Bożego, niedosyt życia z Nim. Jak bardzo czuję pragnienia i niedosyt Słowa Bożego w czytaniu, rozważaniu, w modlitwie… w sercu, w sumieniu.


Rok 2009 – wrzesień

Decyzja. Pragnienia Słowa Bożego w moim życiu. Szkoła. Zrozumiałem, że jest możliwość nowego otwarcia, otwarcia siebie na Słowo Boże. Uświadomiłem sobie, jak wiele czasu w tej Szkole spędza się przy Słowie Bożym. Będzie wprowadzenie do lectio, medytacja, modlitwa Słowem Bożym. Będzie lectio divina.


Rok 2010 – styczeń

Zaczęło się. Zauważam u siebie chęć pogłębienia wiedzy biblijnej. Coraz częściej w przepowiadaniu posługuję się Słowem Bożym. W moim sercu jest coraz silniejsze pragnienie obecności Słowa Bożego. Uczę się modlić Słowem Bożym.


Rok 2011 – maj

Kończę Szkołę. Przeszedłem czas, w którym Słowo Boże jeszcze bardziej było obecne w moim życiu. Co się zmieniło? Czy pragnienia są takie same? Czy już potrafię żyć Słowem Bożym? Zrozumiałem, iż muszę w moim życiu dojść do wielu skrzyżowań mojej drogi z drogą Pana Jezusa. Wiem, że wiele jeszcze tych skrzyżowań przejdę i pójdę dalej swoją drogą. Przyjdzie taki czas, że na kolejnym skrzyżowaniu skręcę i już pójdę drogą Pana. Wierzę, że tak będzie. Tam, gdzie jest pragnienie Słowa Bożego, jest i łaska. Tam, gdzie są możliwości, jest i otwarcie. Tam, gdzie jest decyzja, jest także życie Słowem Bożym.N.N.
Szkoła Wychowawców WSD 2009-2011
KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl