O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Czeka na mnie wszędzie tam, gdzie zamierzam pójść ...


Czeka na mnie wszędzie tam,
gdzie zamierzam pójśćSzczęść Boże !

Mija powoli już drugi miesiąc od zakończenia rekolekcji lectio divina ze świętym Markiem, a ja nieśmiało, ale coraz śmielej dziękuję Jezusowi za miłość, którą okazał mi podczas rekolekcji. Było wiele momentów w których czułem się dotykany przez Miłość, wiele chwil konfrontacji tego, co moje z tym, co Boże. Ale najbardziej dotknął mnie Jezus swym stwierdzeniem, że czeka na mnie wszędzie tam, gdzie zamierzam pójść. Zakopałem gdzieś tę prawdę, zagubiłem ją... W moim życiu pojawił się lęk, który powoli przeradzał się w depresję, od kilku lat korzystałem z pomocy lekarza, antydepresantów. Kryzys wieku średniego dawał mi we znaki, zacząłem przegrywać wyścigi z młodymi na polu zawodowym, tracić kontakt z dorastającymi dziećmi, uciekać w świat nierealnych marzeń, po prostu cofać się.

Dziękuję, i to bardzo dziękuję, ojcu Krzysztofowi Samborskiemu, który towarzyszył mi w tych zmaganiach. Jego obecność, sugestie i podpowiedzi bardzo pomogły mi w trakcie tych błogosławionych dni. Powoli, w sposób fizycznie odczuwalny Jezus zdejmował z mojego serca ciężkie kamienie. Kulminacyjnym momentem odgruzowania mego serca była spowiedź generalna i wieczorny spacer po ogrodzie, z cudownym zachodem słońca nad skałkami. Mogłem po raz pierwszy od dawien dawna głęboko oddychać i co najważniejsze czuć zapach tego wieczoru, ziemi, jesieni.

Wróciłem do siebie, do tu i teraz !!! Po powrocie do domu, widząc zachodzące we mnie zmiany powoli odstawiłem lek i czekałem… ponad miesiąc obserwując się. Dziś, to jest w przededniu nowego roku liturgicznego, postanowiłem napisać to świadectwo i zaświadczyć, że Jezus Chrystus jest PANEM działającym cuda w każdym czasie i w każdym z nas. Zapraszajmy Go tylko do naszego życia i nie zniechęcajmy się. Maranatha !!!

Bogdan
uczestnik rekolekcji lectio divina
wrzesień/październik 2011

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl