O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Nawrócony pasterz. Rekolekcje dla biskupów (książka) - ks. Kr ...


Biblioteka "Pastores"


Nawrócony pasterz.
Rekolekcje dla biskupów 

Wydawnictwo Bernardinum
Pelplin
2012

ks. Krzysztof Wons SDS
rekolekcjonista i kierownik duchowy,
dyrektor CFD w Krakowie,
wykładowca teologii duchowości

 

W dniach 21-24 listopada 2011 roku trwały na Jasnej Górze rekolekcje Episkopatu Polski. Książka "Nawrócony pasterz" to zapis tych rekolekcji, wygłoszonych przez ks. Krzysztofa Wonsa SDS. Ukazuje się ona w ramach serii "Biblioteka Pastores" nakładem wydawnictwa Bernardinum.

--- --- --- --- ---

W cieniu jasnogórskiej ikony Matki Bożej, w ostatnich dniach roku kościelnego, dokładnie w tygodniu poprzedzającym uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, polscy biskupi gromadzą się na wspólne rekolekcje. Jak usłyszeliśmy w trakcie ubiegłorocznych rekolekcji, wszyscy, a więc i biskupi, potrzebujemy czasu, aby pogłębić naszą więź z Chrystusem, ponieważ to ona, ostatecznie, jest warunkiem owocnego pasterzowania.

Wybrane fragmenty Dziejów Apostolskich prowadziły nas od jerozolimskiego Wieczernika poprzez swoiste żniwa Ducha Świętego w popaschalnej Jerozolimie, do osobistego świadectwa Piotra o Jezusie i reakcji Apostoła wobec pierwotnej wspólnoty przeżywającej kryzys, aż po misyjne otwarcie i przeżycie w Samarii Zielonych Świąt pogan. W tych wszystkich wydarzeniach zaczerpniętych z życia pierwszego Apostoła odkrywaliśmy, w jaki sposób w całej ułomności swojej ludzkiej postaci św. Piotr coraz bardziej otwierał się na Ducha Świętego i dawał się Mu poprowadzić.


(fragmenty Przedmowy bp. Wojciecha Polaka)

--- --- --- --- ---

zob. www.episkopat.pl
zob.
www.pastores.pl
zob. www.bernardinum.com.pl

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl