O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Skała. Rekolekcje lectio divina ze świętym Piotrem (książka, ...


Okładka etui na płytyRekolekcje Lectio Divina

 

Skała.
Rekolekcje lectio divina ze świętym Piotrem
(książka, oprawa twarda)

 

 

ks. Krzysztof Wons SDS
rekolekcjonista i kierownik duchowy,
dyrektor CFD w Krakowie, wykładowca teologii duchowości

 

 

 

Ewangeliści za każdym razem jakby w nowy sposób opowiadają historię wieśniaka z rybackiej wioski, którego przyjaźń z Bogiem-Człowiekiem przemieniła i uczyniła Skałą. Jego oczarowanie Jezusem, choć przechodziło prawdziwe burze, nie było kaprysem amocji, nie było chwilowe czy kilkuletnie. Stało się silne i trwałe.

Książka "Skała. Rekolekcje ze św. Piotrem" stanowi drugą część rozważań rekolekcyjnych na kanwie historii św. Piotra Apostoła. W tomie piewrwszym ("Ty wiesz, że Cię kocham. Rekolekcje ze św. Piotrem") autor zaproponował rozważania w oparciu o teksty ewangeliczne, w drugim natomiast sięga do tekstu Dziejów Apostolskich.

Obie wyżej wymienione książki w pewnym stopniu przedłużeniem drogi, którą autor zaproponował wcześniej w lectio divina do czterech Ewangelii ("Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem", "Powierzyć się Jezusowi. Rekolekcje ze św. Mateuszem", "Pogłębić wiarę w Jezusa. Rekolekcje ze św. Łukaszem", "Trwać w Jezusie. Rekolekcje ze św. Janem").

Publikacja jest przygotowana w takiej formie, aby zapraszała nie tylko do czytania, ale też do jeszcze bardziej pogłębionej lectio divina stronic Ewangelii. Rekolekcje są adresowane do wszystkich, niezależnie od powołania, stanu życia czy profesji.

Treści, którymi autor dzieli się w książce, są owocem rekolekcji lectio divina przeżywanych przez niego i prowadzonych w Centrum Fomacji Duchowej w Krakowie, w Szkole Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, podczas rekolekcji dla kleryków w seminariach, dla księży, dla sióstr zakonnych i świeckich.

Podejmując te drogę indywidulanie, w warunkach codzienności, należy zadbać o momenty pustyni, potrzebna na czas modlitwy Słowem Bożym, a także spotkania z kierownikiem duchowym, aby rozeznawać i obiektywizować doświadczenia rodzące się na osobistej modlitwie.

Autor: ks. dr Krzysztof Wons SDS - salwatorianin, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości, autor książek poświęconych modlitwie Słowem Bożym.

 

*** *** ***

 

 

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl