O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  „Biblio, ojczyzno moja” (DVD) - film ewangelizacy ...


Centrum Formacji Duchowej
Salwatorianie - Kraków
oraz
Studio Katolik

  

„Biblio, ojczyzno moja”
(DVD)

o Słowie,
którego nie zastąpi
żadne inne słowo

 

Film „Biblio, ojczyzno moja” został przygotowany z myślą o tym, by zachęcić do modlitewnego czytania Biblii i by rozkochać w Słowie, którego nie zastąpi żadne inne słowo. Premiera filmu odbyła się w czasie Dni Duchowości Biblijnej z okazji 15.lecia Centrum Formacji Duchowej (7-11 listopada 2012) odbywających się pod hasłem: „Powrót do lectio divina. Nowa wiosna Kościoła”. Angielską wersję filmu mieli okazję obejrzeć uczestnicy XVIII Kapituły Generalnej Salwatorianów, która miała miejsce w październku 2012 roku w Krakowie.

= = = = = = = = =

zwiastun filmu

= = = = = = = = =

Drogą lectio divina - Jezus i Zacheusz

Poszczególne etapy modlitewnej lektury Biblii, czyli drogi lectio divina, tłumaczy o. Innocenzo Gargano OSBCam. - jeden z najgorliwszych promotorów tradycji lectio divina we współczesnym Kościele. W filmie zaproponowano również wspólną lekturę fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o spotkaniu Jezusa z celnikiem Zacheuszem - Łk 19, 1-10. Swoją lekturą tego tekstu dzieli się ks. Krzysztof Wons SDS - dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.

= = = = = = = = =

występujący w filmie

- prowadzący spotkania -

W filmie wykorzystano wypowiedzi osób, które prowadziły spotkania formacyjne w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów. Są to m.in.: Raniero Cantalamessa OFMCap, Amedeo Cencini FdCC, Bruna Costacurta, ks. Waldemar Chrostowski, bp Edward Dajczak, Innocenzo Gargano OSBCam, Natasa Govekar, ks. Krzysztof Grzywocz, Mieczysław Kożuch SJ, abp Piero Marini, abp Celestino Migliore, Danuta Piekarz, Piotr Stawarz SDS, Marko Ivan Rupnik SJ, kard. Gianfranco Ravasi, Andrzej Urbański SDS, Krzysztof Wons SDS i inni duszpasterze krakowskiego CFD.

- uczestnicy spotkań -

Bogactwem filmu są również wypowiedzi-świadectwa uczestników rekolekcji i sesji formacyjnych pochodzący z takich miejscowości, jak: Chorzów, Gdańsk, Kraków, Mszana Dolna, Orzesze, Wadowice, Warszawa, Wrocław czy Żory.

->>> WSZYSCY UCZESTNICY FILMU <<<-

= = = = = = = = =

- niektórzy występujący w filmie -

„Myślę, że podstawowym warunkiem jest to, żebyśmy my, ludzie wierzący, powrócili do bycia wierzącymi w Słowo i Słowem. Żebyśmy podjęli z wielką powagą naszą relację z Księgą Słowa Bożego, żeby stała się naprawdę Księgą naszego życia”.

„Wierzę, że jest możliwe rozkochanie ludzi w Słowie Bożym, ponieważ znaczyłoby to po prostu, że za­kochają się w prawdziwych słowach, które objawią im prawdę i które pomogą im znaleźć sens życia”.

„Iluż naszych wiernych jest w ciemnościach, w udręce i myślą, że kwestia wiary jest dla nich zamknięta, że to, co przeżywają, nie jest wiarą, lecz zwątpieniem, brakiem wiary, niewiernością. Nie. Także to jest częścią wiary! Nie mogą się zatem zniechęcać. Oto Biblia jest właśnie pomocą, by zrozumieć, że wiara jest drogą”.

„Ten, kto podejmuje drogę lectio divina, nauczy się patrzeć na swoje życie oczyma Boga”.

„Dzięki temu, co Słowo uczyniło w Tobie, zostałeś przemieniony przez Słowo. Jesteś nowym stworzeniem. Nowe stworzenie ma nowe oczy, nowe uszy, nowy dotyk, wszystkie zmysły nowe”.

„Nawet kiedy otwieram Biblię na najczęściej odwiedzanej przeze mnie stronicy, znajduję na niej słowa zawsze nowe, żyjące”.

„Słowo Boże, niesie w sobie miłość bezwarunkową Boga skierowaną do człowieka. I jeżeli człowiek usłyszy o tej miłości poprzez Słowo, które do niego przychodzi, to dzieją się naprawdę cuda”.

„Rozmawiając z różnymi osobami, widzi się przepiękne przypadki osób, które znalazły w Słowie Bożym odpowiedź na ich precyzyjne, konkretne pytania”.

„Po to medytujemy Słowo, żeby ono miało wpływ na życie, żeby Słowo oświetlało nasze decyzje, myśli, to, co będziemy robić w ciągu całego dnia”.

 

= = = = = = = = =

 

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl