O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Głód Boga (DVD) - Amedeo Cencini FdCC ...


Centrum Formacji Duchowej
Salwatorianie - Kraków
oraz
Studio Katolik

  

Głód Boga
(DVD)

  

z  Amedeo Cencini FdCC
rozmawia ks. Krzysztof Wons SDS

 

Amedeo Cencini FdCC - kanosjanin, pedagog, psycholog, terapeuta, kierownik duchowy, wychowawca kleryków, wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim i „Claretianum” w Rzymie, znany i ceniony włoski formator. Autor licznych publikacji z zakresu formacji młodzieży rozeznającej powołanie i osób konsekrowanych.

Ks. Amedeo Cencini współpracuje z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie od 2003 r. W ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego prowadził m.in. spotkania: "Towarzyszenie duchowe w rozeznawaniu powołania życiowego" (2003), "Słowo Boże i formacja" (2005), "Kryteria dla rozeznawania powołania" (2007) oraz "Życie w rytmie Słowa" (2010). Wielokrotnie spotykał się z prowadzonymi w CFD uczestnikami/uczestniczkami Szkół Wychowawców Seminaryjnych i Formatorek Zakonnych.

Prezentowana rozmowa stanowi dziewiąty film w ramach cyklu „Dziedziniec Mistrzów Duchowych”. Poprzednimi rozmówcami ks. Wonsa byli: Innocenzo Gargano OSB Cam., kard. Gianfranco Ravasi, ks. prof. Waldemar Chrostowski, abp Piero Marini, Raniero Cantalamessa OFMCap., Marko Ivan Rupnik SJ, bp Edward Dajczak oraz ks. Michał Janocha.

 

--- --- --- --- ---

„Wydaje mi się, że w sercu człowieka wcale nie zgasło oczekiwanie, głód i pragnienie Boga, wręcz prze­ciwnie. Jednak dzisiaj bardzo dąży się do mówienia, że żyjemy w epoce po-przemysłowej, po-materialistycznej, po-oświeceniowej, po-ideologicznej, a nawet po-chrześcijańskiej. Myślę, że to jest małe/wielkie przekleństwo. Nie może być tak, żeby to społeczeństwo było po-chrześcijańskie, bo ściśle mówiąc oznaczałoby to, że chrześcijaństwo jest już wyczerpane, że jego ładunek profetyczny, jego bycie źródłem Prawdy nie ma już nic do powiedzenia. Byłby to naprawdę dramat, gdyby tak było. Wierzę, że jest wprost przeciwnie. Dzisiejszy świat jest światem przed-chrześcijańskim. To świat, który może nigdy tak jak dzisiaj, nie ukazywał ogromnego pragnienia transcendencji, duchowości, Boga, Jezusa Chrystusa.

(Amedeo Cencini FdCC, fragmenty rozmowy)

  

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl