O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Po prostu lectio divina na niedziele i święta. Rok B (książka ...


Biblioteka
Centrum Formacji Duchowej

Szkoła Modlitwy Słowem Bożym

 

Po prostu
lectio divina
na niedziele i święta.
Rok B

Ryszard Stankiewicz SDS
rekolekcjonista i kierownik duchowy,
duszpasterz CFD w Krakowie

 

 

Książka „Po prostu lectio divina na niedziele i święta. Rok B” autorstwa ks. Ryszarda Stankiewicza SDS zawiera niedzielne rozważania słowa Bożego, którymi duszpasterz krakowskiego CFD dzielił się w ubiegłych latach co niedziela za pośrednictwem internetu. Autor od ponad dziewięciu lat przygotowuje cotygodniową medytację wg lectio divina do wybranego tekstu z niedzielnej Liturgii Słowa, która ukazuje się w serwisie www.katolik.pl/lectio divina; jest również publikowana na naszej stronie w dziale Do medytacji.

Książka ma być jedną z wielu pomocy dla tych, którzy pragną modlić się Bożym Słowem w duchu lectio divina. Autor ma nadzieję, że przynajmniej niektóre z zaproponowanych rozważań pomogą otworzyć się Czytelnikom na moc i światło płynące z Bożej mowy. Pozwolą pokochać Księgę Życia, która stanie się dla nich nie tyle jedną z wielu ksiąg, ale Księgą numer jeden. Zażyłość z Bożym Słowem pogłębiająca się z każdym dniem sprawi, że także ich życie stanie się żywą księgą, z której inni będą czytać o wielkich dziełach Bożych.

Publikacja została wydana nakładem Wydawnictwa Salwator (2014).

=== === === === ===

«Czym ryzykujesz, nabywając tę książkę? Ufam, że największym ryzykiem jest to, że pokochasz Boże Słowo, a jeszcze bardziej jego Autora, Pana Boga. Czyż to nie wspaniałe należeć do wielkiej Bożej rodziny tych, którzy czytają Boże Słowo i je zachowują, aby być dla Jezusa jak matka, brat czy siostra (por. Łk 8,21)? Czy to nie piękne i budujące zachowywać jak Maryja wszystkie te słowa i rozważać je w swoim sercu (por. Łk 2,19)?

Tym, którzy zaryzykują, nie życzę miłej lektury, ale owocnej, przemieniającej, budującej. Lektura Bożego Słowa nie zawsze jest miła, lekka i przyjemna. Często konfrontuje, wzywa do nawrócenia, przemiany, wyciska łzy, zwyczajnie boli. Ostatecznie zawsze prowadzi ku zmartwychwstaniu i nowemu życiu w Chrystusie. Zatem czytaj, medytuj, módl się, kontempluj i wzrastaj w wierze, nadziei i miłości na Bożą chwałę i pożytek braci i sióstr».

(wybrane ze wstępu)

=== === === === ===

 

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl