O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Bliskość, która leczy 7-9 października 2016 - info ...


Bliskość, która leczy
SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
7-9 października 2016

 

NAGRANIA konferencji >>>
Zesz. Form. Duch. 73  >>>
HOMILIE z sesji >>>

 

Od piątku do niedzieli, 7-9 października 2016 r., odnyła się sesja „Bliskość, która leczy”. Spotkanie w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego prowadził Bogusław Szpakowski SAC - kierownik duchowy, rekolekcjonista, psychoterapeuta, wykładowca etyki, formator w Szkole Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych przy Centrum Centrum Formacji Duchowej w Krakowie [WIĘCEJ O PROWADZĄCYM]. W spotkaniu uczestniczyły 154 osoby.


Bogusław Szpakowski SAC w czasie sesji „Jak odzyskać radość życia?” - 7-9 X 2011

ZAPOWIEDŹ TEMATU:
Bliskość to właściwość relacji „ja” z innym „ty”, a także boskim „Ty”. Wszyscy jej pragniemy, gdyż jest podstawową potrzebą ludzką. Bywa jednak niedoceniana, zaniedbywana, a nawet porzucana. Bez niej nasze serca stają się zimne, skurczone i cierpimy z powodu osamotnienia. Bliskość jest jak rozgrzewający pokarm i lekarstwo przynoszące zdrowie dla naszych serc. Wzrasta, gdy ją dostrzeżemy i troskliwie pielęgnujemy. Można się jej uczyć. W trakcie sesji będziemy uważnie poszukiwać tego, co pomoże nam świadomie budować wzajemne relacje, aby doświadczać bliskości z drugim człowiekiem i Bogiem.

Ukazał się już jesienny numer Zeszytów Formacji Duchowej (nr 73), który zawiera treści tematycznie związane z tą sesją oraz nagrania w formacie MP3.

… … … 

Sesje Szkoły Kierownictwa Duchowego przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę egzystencjalną i rozeznawanie duchowe. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl