O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Uwierzyć Jezusowi, a nie kłamcy! ...


Uwierzyć Jezusowi, a nie kłamcy!

 

Swoim przeżywaniem doświadczenia paschalnego dzieliłem się w czasie ostatniego spotkania z kierownikiem duchowym. Orędzie o poranku [wielkanocnym], które usłyszałem, co prawda już wpuszczało promyk nadziei do doświadczenia mojego życia, ale ja wciąż miałem wrażenie, że pozostaję w pustym grobie swojego kryzysu. Intelektualne rozumienie Orędzia było dla mnie niewystarczające. Ten obraz kładł jakiś niepokojący cień na całym czasie przeżywanej przez ze mnie pustyni. Pomyślałem, że być może jeszcze dojrzeję do prawdy i postanowiłem się wsłuchiwać dalej, odpowiadając na zaproszenie: „Słuchaj Izraelu!”.

Jakież było moje zdumienie ostatniego ranka, kiedy po przebudzeniu dotarł do mnie obraz ze snu. W śnie „namalowany” mi został obraz wielkiej liczby węży na placu domu z mojego dzieciństwa. Ten sen mnie zaintrygował. Postanowiłem podejść do niego „metodycznie” (…). Znak domu, który nie jest obecnie miejscem mojego zamieszkania, odczytałem jako symbol moich wspomnień. Dlaczego jednak, myślałem, w śnie pojawił się ów plac, a nie tylko dom. Błysnęła mi myśl, że co prawda nie jest to serce domu, ale jednak jest to miejsce w „niebezpiecznie zagrażającej” bliskości domu. A dlaczego węże? Skierowałem wówczas swoją uwagę na słowa węża z raju: „Czy rzeczywiście BÓG powiedział: …?” (Rdz 3, 1). Spostrzegłem, że ten głos bezpośrednio koresponduje z moim doświadczeniem pobytu w „grobie” moich wspomnień, w którym ciągle słyszę fałszowanie Nowego Orędzia, [orędzia poranka wielkanocnego].

Niebywała jest precyzja Bożej terapii! Nie mogę wyjść z podziwu! Istotnie, przecież już na początku nowego życia, ten, który jest ojcem kłamstwa, próbował wykraść z mojego serca zasiane ziarno życia i doświadczenie Przejścia Paschalnego, które dotyka mojego kryzysu. Wpełzł niemalże do mojego domu. A PAN zaprosił mnie, żebym MU uwierzył! WIELBI DUSZA MOJA PANA!

N.N.
uczestnik rekolekcji lectio divina
4-12 marca 2015

Publikacje z okazji 15-lecia CFD

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl