O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Nawet kamedulskie psy w ścisłej ze sobą wspólnocie ...


Nawet kamedulskie psy w ścisłej ze sobą wspólnocie
Świadectwo po warsztatach lectio divina
w Rocca di Garda, październik 2012

 

Gorąco dziękuję za wspaniały czas wielu doświadczeń w Rocca di Garda. (…) Ten wspólny czas w Rocca di Garda był doświadczeniem bycia w bliskości Pana, swoistym chodzeniem za Nim i z Nim. Samo położenie klasztoru na szczycie góry z pięknymi widokami pozwalało wewnętrznie i zewnętrznie wyjść na pustynię, by pozostać z Jego Słowem. Dla mnie niezwykłym doświadczeniem było uczestniczenie w lectio, które prowadził br. Lorenzo i o. Franco. Dwa różne sposoby, które bardzo pomagały i uczyły przygotować serce na spotkanie ze Słowem i trwanie przy Słowie.

Jestem bardzo wdzięczna za ten piękny czas, który był nie tylko zaproszeniem do pięknego doświadczenia modlitwy Słowem, ale również do dzielenia się tym wyjątkowym miejscem. Był to czas ewangelicznego trwania sercem przy sercu: czas słuchania Słowa, spotykania się z Nim we wspólnej Eucharystii, we wspólnej Liturgii Godzin, we wspólnym rekreacyjnym wędrowaniu; bycie ze sobą przy kawie i na spacerze było jakby było owocem i kontynuacją Słowa, które w nas gościło i rodziło życie w dzieleniu się doświadczeniami i radosnych wymianach.

Klimat, jaki tworzą kameduli w pięknie autentycznej modlitwy, pięknie wzajemnych relacji, harmonii pracy i gościnności sprawia, że chce się tam powracać. W Rocca di Garda nawet psi żywot przemawia, a mam na myśli trzy różne psy kamedułów, które pozostają w ścisłej ze sobą wspólnocie. Zabawne było mijanie ich o różnej porze dnia, zawsze razem i - chciałoby się powiedzieć - zawsze w milczeniu, bo rzadko można było usłyszeć ich szczekanie, jakby rozumiały wartość zasłuchania i milczenia panującego w tym miejscu.

Z wdzięcznością w sercu za ten dar czasu.

s. Anna

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl