O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Dzielenie się pozwoliło mi docenić sesje, jakie organizuję


Dzielenie się pozwoliło mi docenić sesje, jakie organizuję
Świadectwo po warsztatach lectio divina
w Rocca di Garda, październik 2012

 

Wyjazd na spotkanie w Rocca potraktowałem rekolekcyjnie. Zależało mi na tym, gdyż zaraz po powrocie na Białoruś czekała na mnie sesja modlitewno-formacyjna dla osób świeckich.

Jedną z rzeczy, jaka mnie urzekła, była prostota architektury klasztoru kamedułów, która nie skupia na sobie, ale pomaga się skupić i wyciszyć.

Jadąc zastanawiałem się, co z tego doświadczenia wyniknie dla mnie? Z czym powinienem wrócić? Moje oczekiwania i pewne wątpliwości znalazły odpowiedź we wprowadzeniach, które dawał o. Franco Mosconi.

Drugie ważne przekonanie pojawiło się w czasie spotkań popołudniowych. Dzielenie się doświadczeniem rekolekcyjnym różnych środowisk pozwoliło mi docenić sesje modlitewno-rekolekcyjne, jakie od kilku lat organizuję na Białorusi. Ich uczestnikami są osoby świeckie, dla których często jest to jedna z nielicznych propozycji formacyjnych. Dzięki temu to, co do tej pory zostało zrobione, można myśleć o organizowaniu rekolekcji opartych na lectio divina.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniu, za szczególną atmosferę i serdeczność. Impulsy spotkania w Rocca pewnie jeszcze nie raz będą mi pomagać w mojej dalszej posłudze.

Tadeusz Dobrowolski SDS

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl