O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Postęp w procesie beatyfikacyjnym O. Franciszka Jordana


Postęp w procesie beatyfikacyjnym Założyciela
sługi Bożego Franciszka Marii od Krzyża Jordana

 

11 listopada 2015 r. w diecezji Jundiaí rozpoczęło się na szczeblu diecezjalnym dochodzenie mające na celu zbadanie i oficjalne uznanie cudu przez wstawiennictwo sługi Bożego Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Ustanowiony przez biskupa trybunał zbada łaskę, której doświadczyła rodzina zamieszkała w tej diecezji.


sługa Boży o. Franciszek
Maria od Krzyża Jordan
 

24 stycznia 2014 r. małżeństwo mieszkające w Jundiaí, w Brazylii, z radością stwierdziło, że zostaną rodzicami. Z powodu problemów zdrowotnych w czasie ciąży, przeprowadzono badania lekarskie, po których rodzice zostali poinformowani, że ich mająca przyjść na świat córka prawdopodobnie urodzi się z deformacjami kości. W tym trudnym momencie rodzice postanowili podjąć modlitwę przez wstawiennictwo O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, wspólnie z grupą salwatorianów świeckich, do której należą, a także z salwatorianami i siostrami salwatoriankami. Ich córka, Lívia Maria, urodziła się w doskonałym stanie zdrowia 8 września 2014 r., w święto narodzenia NMP i rocznicę śmierci sługi Bożego O. Jordana (1918 r.).

Zarówno lekarze, którzy opiekowali się Lívią Marią i jej mamą, a także inni, z którymi się konsultowano, wyrazili opinię, że przypadku tego nie da się wyjaśnić z medycznego punktu widzenia. Podjęto więc decyzję o rozpoczęciu procedury kanonicznej ws. domniemanego cudu za wstawiennictwem założyciela salwatorianów i salwatorianek. Takie dochodzenie na szczeblu diecezjalnym rozpoczęło się 11 listopada 2015 r. w diecezji Jundiaí w Brazylii. Potem akta procesu zostaną poddane rozeznaniu Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Prosimy o Waszą gorącą modlitwę w intencji procesu! Przypominamy, że z polecenia Benedykta XVI w 2011 r. miała miejsce promulgacja dekretu o heroiczności cnót sługi Bożego Franciszka Marii od Krzyża Jordana, kapłana, założyciela Towarzystwa Boskiego Zbawiciela i Kongregacji Sióstr Boskiego Zbawiciela.

na podstawie: www.sds.org

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl