O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Po prostu lectio divina na niedziele i święta. Rok C (książka ...


Biblioteka
Centrum Formacji Duchowej

Szkoła Modlitwy Słowem Bożym

 

Po prostu
lectio divina
na niedziele i święta.
Rok C

Ryszard Stankiewicz SDS
rekolekcjonista i kierownik duchowy,
duszpasterz CFD w Krakowie

 

 

Książka „Po prostu lectio divina na niedziele i święta. Rok C” autorstwa ks. Ryszarda Stankiewicza SDS to druga część niedzielnych rozważań słowa Bożego, którymi duszpasterz CFD dzielił się w ubiegłych latach za pośrednictwem internetu. Autor od ponad 10 lat przygotowuje cotygodniową medytację wg lectio divina do wybranego tekstu z niedzielnej Liturgii Słowa, która ukazuje się w serwisie www.katolik.pl/lectio divina; jest również publikowana na naszej stronie w dziale Do medytacji.

Książka może być pomocą dla tych, którzy pragną modlić się Bożym Słowem w duchu lectio divina. Autor ma nadzieję, że przynajmniej niektóre z zaproponowanych rozważań pomogą otworzyć się Czytelnikom na moc i światło płynące z Bożej mowy. Pozwolą pokochać Księgę Życia, która stanie się dla nich nie tyle jedną z wielu ksiąg, ale Księgą numer jeden. Zażyłość z Bożym Słowem pogłębiająca się z każdym dniem sprawi, że także ich życie stanie się żywą księgą, z której inni będą czytać o wielkich dziełach Bożych.

Publikacja została wydana nakładem Wydawnictwa Salwator (2015).

=== === === === ===

«W moim życiu nic nie może się dziać poza Słowem, jedynie w ścisłej współpracy z nim. Wszystko, co jest na świecie, czyli całe stworzenie, żyje dzięki Słowu, przez Słowo. Ale to za mało. Muszę żyć także dla Słowa, pozwalać, aby ono codziennie stwarzało mnie niejako na nowo.

Boże słowo potrzebuje w moim sercu dużo odpowiedniego miejsca, a zatem nie uniknę porządków, selekcji i potrzeby usunięcia słów niepotrzebnych, szkodliwych, destrukcyjnie wpływających na moje życie, czyli wszystkich słownych śmieci. Z drugiej strony mam być bardziej wymagający od siebie i uważny, jakim słowom, oprócz Bożych, pozwalam zagościć w moim sercu.

(wybrane z książki)

=== === === === ===

 

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl