O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Paweł i Tymoteusz: wychowanie do dojrzałej wiary. 2 List do T ...


Paweł i Tymoteusz:
wychowanie do dojrzałej wiary.
2 List do Tymoteusza

SZKOŁA BIBLIJNA
1-3 września 2017

 

NAGRANIA konferencji >>>.
HOMILIE w czasie sesji >>>.

 

Paweł przewidując swą bliską śmierć, pisze do Tymoteusza drugi list, który brzmi jak testament. Przekazuje swemu wychowankowi cenne rady, jak rozwijać i ustrzec żywą wiarę w nadchodzących ciężkich czasach. Ostrzega, że „w ostatnich dniach” nastaną trudne chwile ze względu nasilenie się zła wśród ludzi, którzy będą zachowywać „pozory pobożności”. List pisany nie tylko do Tymoteusza, ale do wszystkich wiernych Kościoła, pomaga się skonfrontować z pytaniem o rozwój i dojrzałość własnej wiary w czasach, w których przyszło nam żyć.


bp Grzegorz Ryś, zdjęcie wykonane w czasie sesji „Hiob - Księga nadziei” (30 IX -2 X 2016)

Sesję w ramach Szkoły Biblijnej prowadzi bp Grzegorz Ryś - biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski, rekolekcjonista, autor licznych publikacji z zakresu historii i duchowości [WIĘCEJ O PROWADZĄCYM].

Sesje Szkoły Biblijnej proponowane są w klimacie pustyni, ciszy i modlitwy osobistej. Uczestnicy są wprowadzani w teologiczne bogactwo i medytację wybranej księgi biblijnej w kontekście własnej historii życia. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

 

0 0

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl