O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Uczucia kochane 6-8 października 2017 ...


Uczucia kochane
SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
6-8 października 2017

 

Uczucia należą do istotnych „strun” budujących naszą więź z Bogiem i ludźmi. Dzielimy je zasadniczo na kochane, które chętniej przyjmujemy i wyrażamy, i niekochane, stanowiące pewien ciężar – często omijany i lekceważony. Tymczasem wszystkie uczucia mają sens i wartość. Jak dobrze nastroić i wykorzystać „struny” uczuć często pozornie łatwiej przyjmowanych i kochanych, takich jak: poczucie bezpieczeństwa, zadowolenia i przyjemności, szczęścia, radości i wdzięczności, wzruszenia i uczucie rozkoszy, aby nasze więzi były bardziej harmonijne i pełne?

BRAK MIEJSC – nie prowadzimy tzw. listy rezerwowej
o możliwość udziału można dopytywać po 15 IX 2017

 

Sesję „Uczucia kochane” miał prowadzić ks. Krzysztof Grzywocz - kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości. Ks. Krzysztof Grzywocz przebywając na wakacyjnym zastępstwie w Betten (Szwajcaria), w czwartek, 17 sierpnia 2017, odprawił Mszę św. rano i udał się na górską wyprawę. Po kilku dniach poszukiwań, 23 sierpnia 2017, został urzędowo uznany za zaginionego.

więcej informacji: „Gość Opolski” – www.opole.gosc.pl.

informacje o sesjach prowadzonych przez ks. Krzysztofa Grzywocza
w naszym domu - CFD Kraków
 

 

=== === === === ===

 

Drodzy Przyjaciele!

Wiecie, że ks. Krzysztof Grzywocz nie może być z nami na sesji 6-8 października br. Miał mówić do nas o uczuciach kochanych. Bardzo nam go brakuje. Tym bardziej więc nie rezygnujemy z sesji. Odbędzie się w zaplanowanym terminie. Będzie dedykowana ks. Krzysztofowi.

W duchu i przyjaźni z ks. Krzysztofem podejmę temat: „Powrót do życia. Słowo Boże i uzdrowienie serca”. Poniżej opis drogi formacyjnej, którą będziemy podążali. W czasie sesji odprawimy Mszę św. do Bożej Opatrzności w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza.

Na spotkanie październikowe przygotowujemy Księgę pamiątkową, w której będą zebrane wszystkie konferencje ks. Krzysztofa Grzywocza przeprowadzone w naszym CFD. Wśród publikowanych sesji będzie także: „W duchu i przyjaźni” – ostatnia, którą ks. Krzysztof przeprowadził w naszym krakowskim domu. Redakcję tekstów zakończył na krótko przed zaginięciem.

UWAGAOsoby, które zgłosiły się i zostały przyjęte na sesję 6-8 października br. nie muszą potwierdzać swojej obecności. Natomiast osoby, które z jakiegokolwiek powodu rezygnują z udziału w sesji powinny, możliwie jak najwcześniej, odwołać swoją obecność pocztą elektroniczną lub telefonicznie. Dotyczy to zarówno osób, które zostały przyjęte z zamieszkaniem i posiłkami, jak i osób dochodzących (!). Pamiętajmy, że każde zwolnione miejsce może wykorzystać inna osoba chętna do udziału w sesji.

Krzysztof Wons SDS

 

  

BRAK MIEJSC – nie prowadzimy tzw. listy rezerwowej
o możliwość udziału można dopytywać po 15 IX 2017

 

Powrót do życia.
Słowo Boże i uzdrowienie serca
SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
6-8 października 2017

Tylko Ktoś jeden dociera do najtajniejszych zakamarków naszego wnętrza, bez naruszania naszej wolności, szanując nasze tajemnice. Zna nas lepiej niż my sami siebie. Zna także te „zakamarki” serca, które utajniliśmy nawet przed sobą samym. Prowadzi do nich, w taki sposób, że potrafimy się na nie otworzyć, spotkać i przeżyć nowe narodzenie. Tym „Kimś” jest Bóg. On nie tylko przemawia do naszego serca – On przemawia na głębinach serca. Autor Listu do Hebrajczyków napisał, że jest Jego słowo jest „skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca” (Hebr 4, 12). Oto dlaczego w naszych rozważaniach w centrum postawimy słowo Boga. Wybierzemy jedno spośród wielu opowiadań ewangelicznych zapisanych na kartach Biblii: o uczniach idących do Emaus (Łk 24, 13-33). Będzie lampą u naszych stóp w drodze do zakamarków własnego serca. Będzie jak ogień, który oczyszcza, jak balsam, który leczy i koi, jak jutrzenka nowego życia, która wraca nadzieję, radość i pokój.

 PROWADZI: Krzysztof Wons SDS - dyrektor CFD,
kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości.
 

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl