O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Będziesz miłował! Miłość w czasach epidemii narcyzmu 3-5 XI 2 ...


Będziesz miłował!
Miłość w czasach epidemii narcyzmu
SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
3-5 listopada 2017

 

W dniach 3-5 listopada 2017 r. w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego odbyła się sesja „Będziesz miłował! Miłość w czasach epidemii narcyzmu”. Spotkanie prowadził Stanisław Morgalla SJ, który przed czterema laty prowadził u nas spotkanie formacyjne na temat: „Na drogach przebaczenia. Pomoc ludzka i duchowa w procesie przebaczenia” (24-26 maja 2013) >>>.

 


zdjęcie: w czasie sesji „Będziesz miłował! …” (3-5 XI 2017)

 

TEMATYKA SPOTKANIA:
Narcyzm epidemią młodych ludzi! – grzmią na alarm psycholodzy. Selfies – znakiem czasu! – dorzucają badacze. Idealne ciało złotym cielcem dzisiejszej kultury!... Można kontynuować bez końca litanię narzekań. Przerwijmy ją prostą i śmiałą diagnozą: wszystko to są symptomy trudności z miłością własną, a tym samym z miłością bliźniego i samego Boga. W trakcie sesji podejmiemy to wyzwanie i spróbujemy odpowiedzieć na nie twórczo, po chrześcijańsku i… z humorem. Nie może być przecież aż tak źle! Sądzicie, że może? No może? Zobaczymy!

 

Stanisław Morgalla SJ jest psychologiem i kierownikiem duchowym. Prowadzi wykłady w Instytucie Psychologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Jest również dyrektorem Centrum św. Piotra Favre dla Formatorów do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, pierwotnie ukierunkowanym na formację wychowawców seminaryjnych, a od 2012 roku również na pomoc w przygotowaniu formatorów z instytutów życia konsekrowanego, zarówno męskich, jak i żeńskich [Centro San Pietro Favre per i Formatori al Sacerdozio e alla Vita Consacrata].

 

 

=== === === === ===

 

Sesje Szkoły Kierownictwa Duchowego przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę egzystencjalną i rozeznawanie duchowe. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl