O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  „Повіритl ...


Okładka etui na płytyRekolekcje Lectio Divina

 

Повірити Ісусові.
Реколекції зі святим Марком


Вінниця 2016

Książka ks. Krzysztofa Wonsa SDS
„Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem”

w języku ukraińskim

 

 

W październiku 2016 r. ukazała się na Ukrainie publikacja „Повірити Ісусові. Реколекції зі святим Марком із вровадженням до динамікі lectio divina” (Clara Studio, Вінниця 2016). Jest to tłumaczenie książki ks. Krzysztofa Wonsa SDS „Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem” (Wydawnictwo Salwator, Kraków 2004). Wcześniej, w maju 2014 r., ukazał się przekład słowacki: „Uveriť Ježišovi. Duchovné cvičenia so sv. Markom” (Vydavateľstvo Misionár, Michalovce 2014).

  

We wstępie do wydania ukraińskiego o. Edward Kawa OFMConv, wiceprzewodniczący konferencji przełożonych zakonów męskich na Ukrainie, przypomina, że już od kilku lat – dzięki życzliwości ks. Krzysztofa Wonsa SDS, jak również współpracy sióstr i braci z różnych zgromadzeń zgromadzeń – rekolekcje lectio divina odbywają się w różnych ośrodkach na Ukrainie.

Książka „Uwierzyć Jezusowi” w języku ukraińskim ukazuje się drukiem z błogosławieństwem abpa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Rzymskokatolickiego Ukrainy.

Autor wstępu, przełożony delegatury franciszkanów konwentualnych na Ukrainie, zapowiada, że następne części serii będą wydawane w kolejnych latach. „Mamy nadzieję, że ich wydanie pomoże nie tylko tym, którzy prowadzą rekolekcje lectio divina i uczestnikom tych rekolekcji, ale również czytelnikom, którzy pragną pogłebić swoje życie duchowe” - kończy swój wstęp o. Edward Kawa OFMConv.

W 2016 r. ukazała się już na Ukrainie książka „Жити Божим словом щодня” (Видавництво "Свічадо", Львів 2016 - www.svichado.com), przekład książki Krzysztofa Wonsa SDS „Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?” (Wydawnictwo Salwator, Kraków 2010 - www.salwator.com).

=== === ===

Rekolekcje Lectio Divina po raz czwarty na Ukrainie
24 sierpnia - 1 września 2016 [kliknij, by przeczytać]

Слухай і будеш жити. Реколекції Lectio Divina
24 серпня - 1 вересня 2015 [kliknij, by przeczytać]

Rekolekcje Lectio Divina po raz drugi na Ukrainie
25 sierpnia - 2 września 2014 [kliknij, by przeczytać]

Повірити Ісусові:
Реколекції Lectio Divina зі святим Марком в Обухові

30 жовтня - 7 листопада 2013 [kliknij, by przeczytać]

Чим є реколекції Lectio Divina?
Динаміка реколекцій «Lectio Divina»

[kliknij, by przeczytać]

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl