O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Rok Ojca Jordana w Krakowie na Zakrzówku - zapowiedź


ROK  OJCA  JORDANA
u salwatorianów na Zakrzówku

- każdego ósmego dnia miesiąca -

 

Przed prawie stu laty, 8 września 1918 r., zmarł nasz założyciel, o. Franciszek Maria od Krzyża Jordan. Chcemy jako salwatorianie i salwatorianki przygotować się do tej rocznicy, a korzystając z niej pogłębiać relację z naszym ojcem i dać także innym poznać bliżej naszego założyciela.

W najbliższych miesiącach, - w „Roku Ojca Jordana” (8 IX 2017 - 8 IX 2018) -, każdego ósmego dnia miesiąca, zapraszamy na wieczorną Eucharystię z homilią (a od grudnia również z konferencją po Mszy św.) do kościoła salwatorianów pw. Boskiego Zbawiciela przy ul. św. Jacka 16 w Krakowie na Zakrzówku.

W najbliższą środę, 8 listopada 2017 r., zapraszamy do naszego kościoła pw. Boskiego Zbawiciela przy ul. św. Jacka 16 w krakowskim Zakrzówku na Mszę Świętą o godz. 18.30. Homilię wygłosi ks. Piotr Szyrszeń SDS, który w krakowskim CFD prowadził kilka sesji w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana.

 

 

Przygotowując się do setnej rocznicy śmierci o. Jordana, będziemy kontemplować Jezusa, Jego Mistrza, który umierając dał życie (por. J 12, 24). Rok Ojca Jordana może być dla nas okazją do wchodzenia w logikę paschalną, i nie tyle rozmyślania o śmierci założyciela, ale o życiu, które zyskujemy, gdy zgadzamy się tracić.

O. Franciszek M. od Krzyża uczył się od Mistrza, ale również od „mistrzów”, od innych uczniów Jezusa, od świętych. W dzienniku duchowym zapisał: „Żyj tylko w serdecznym zjednoczeniu z Bogiem i rozmyślaj często o przykładzie świętych!” (DD I, 151*) oraz „O, gdyby jednak poznano, jak wielka siła leży w czytaniu duchowym, szczególnie w lekturze żywotów świętych!” (8 III 1903 – DD II, 49). Stąd w czasie comiesięcznych spotkań na Zakrzówku spróbujemy dać się poprowadzić intuicjom, które o. Jordan i my zawdzięczamy świętym… Którym? Będziemy to sygnalizować z wyprzedzeniem zapowiadając czy przypominając o kolejnych spotkaniach.

Zapraszamy na Zakrzówek każdego ósmego dnia miesiąca!

[2017-11-06]

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl