O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Panie, naucz nas modlić się! 20-22 kwietnia 2018 ...


Panie, naucz nas modlić się!
SZKOŁA DUCHOWOŚCI OJCA JORDANA
20-22 kwietnia 2018

 

Słowo Boga codziennie nas karmi i leczy. Powołuje i posyła. Oczyszcza od nieuporządkowanych przywiązań. Umacnia do walki o dobro wszystkich, a nawet jednego człowieka. Kształtuje w nas uczniów posłusznych Bogu aż do śmierci, zdolnych obumierać, by dawać życie innym. Sesja w roku setnej rocznicy śmierci ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów, idąc po śladach biblijnych, które zostawił w dzienniku duchowym, będzie okazją, by uczyć się modlitwy, która kształtuje życie.

 
PROWADZI: Piotr Szyrszeń SDS
- duszpasterz CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista.
 

 

=== === ===

możliwość przesyłania zgłoszeń na sesję
„Panie, naucz nas modlić się!” 
– od 4 września 2017 roku –

 

Setna rocznica śmierci czcigodnego sługi Bożego O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana przypadnie 8 września 2018 roku. Zmarł on i został pochowany w Tafers w Szwajcarii. W 1956 roku dokonano ekshumacji, po czym jego szczątki przewieziono i złożono w kaplicy domu generalnego Salwatorianów w Rzymie.

Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1942 r., a w 2011 r. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała dekret o heroiczności cnót o. Jordana. Obecnie trwa badanie autentyczności cudu za wstawiennictwem czcigodnego sługi Bożego.

=== === ===

 

Tu znajdziesz informacje o zakończonych spotkaniach w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana i publikacjach o słudze Bożym o. Franciszku Marii od Krzyża Jordanie.

  
   

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl