O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Panie, naucz nas modlić się! 20-22 kwietnia 2018 - zapowiedź< ...


Panie, naucz nas modlić się!
SZKOŁA DUCHOWOŚCI OJCA JORDANA
20-22 kwietnia 2018

- ZAPOWIEDŹ-

 

W dniach 20-22 kwietnia 2018 r. w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana odbędzie się sesja formacyjna „Panie, naucz nas modlić się!”. Spotkanie wpisuje się w rok jubileuszowy setnej rocznicy śmierci czcigodnego sługi Bożego ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Sesja jest okazją, by – idąc po śladach biblijnych, które założyciel salwatorianów i salwatorianek zostawił w swoim dzienniku duchowym – uczyć się modlitwy, która kształtuje życie. A słowo Boga codziennie nas karmi i leczy. Powołuje i posyła. Oczyszcza od nieuporządkowanych przywiązań. Umacnia do walki o dobro wszystkich, a nawet jednego człowieka. Kształtuje w nas uczniów posłusznych Bogu aż do śmierci, zdolnych obumierać, by dawać życie innym.

 
PROWADZI: Piotr Szyrszeń SDS
- duszpasterz CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista.
 

 


grafika - zob. Wolontariat Misyjny Salvator - fanpage

 „Modlić się – Modlić się – Modlić się – Modlić się – Modlić się – Modlić się – Modlić się” - notatka w dzienniku duchowym o. Jordana z 5 grudnia 1916 r. Kiedyś w seminarium usłyszałem, że św. Jan Chrzciciel powinien być patronem wychowawców seminaryjnych, ponieważ przypominał swoim słuchaczom o rzeczach oczywistych. Ks. Jordan był człowiekiem modlitwy i modlił się dużo. Ale nie przestał przypominać sobie samemu o czymś tak oczywistym, jak modlitwa. Można powiedzieć, że Johann Baptist (imię chrzcielne) w języku ojczystym, a więc najbardziej dla niego zrozumiałym, przypominał Franciszkowi Marii od Krzyża (imię zakonne): „Beten – Beten – Beten – Beten – Beten – Beten – Beten”. Miał wtedy 68 lat…

Zapraszam do Centrum Formacji Duchowej w Krakowie na sesję w Szkole Duchowości Ojca Jordana (20-22 IV 2018). Będzie ona okazją, by prosić Jezusa z Jego uczniami: „Panie, naucz nas modlić się!”. Spróbujemy iść po śladach biblijnych, które O. Jordan zostawił w swoim dzienniku, by uczyć się modlitwy. [PSz].

 

=== === ===

Setna rocznica śmierci czcigodnego sługi Bożego O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana przypadnie 8 września 2018 roku. Zmarł on i został pochowany w Tafers w Szwajcarii. W 1956 roku dokonano ekshumacji, po czym jego szczątki przewieziono i złożono w kaplicy domu generalnego Salwatorianów w Rzymie.

Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1942 r., a w 2011 r. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała dekret o heroiczności cnót o. Jordana. Obecnie trwa badanie autentyczności cudu za wstawiennictwem czcigodnego sługi Bożego.

=== === ===

 

Tu znajdziesz informacje o zakończonych spotkaniach w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana i publikacjach o słudze Bożym o. Franciszku Marii od Krzyża Jordanie.

  
   

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl