O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Rekolekcje Lectio Divina w Kalwarii Pacławskiej 22-30 X 2017< ...


Rekolekcje Lectio Divina
„Uwierzyć Jezusowi”. Rekolekcje ze św. Markiem
Kalwaria Pacławska, 22-30 października 2017

- INFO -

 

W dniach 22-30 października 2017 r. odbyły się po raz pierwszy w Kalwarii Pacławskiej ośmiodniowe rekolekcje lectio divina. Inicjatorem rekolekcji według formuły propagowanej przez CFD Salwatorianów w Krakowie był bp Edward Kawa OFMConv, obecnie biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego.


zob. galeria zdjęć - www.franciszkanie.pl

Rekolekcje „Uwierzyć Jezusowi – rekolekcje ze św. Markiem” w zastępstwie bpa Edwarda Kawy OFMConv prowadził o. Stanisław Nuckowski OFMConv z klasztoru w Boryspolu na Ukrainie. W pierwszej edycji uczestniczyło 13 osób (9 zakonników i 4 osoby świeckie).

 

więcej informacji i galeria zdjęć:
na stronie: www.franciszkanie.pl

 

=== === === === ===

 

Rekolekcje Lectio Divina
(etap I: „Uwierzyć Jezusowi” – rekolekcje ze św. Markiem)
Kalwaria Pacławska, 22-30 października 2017

- ZAPOWIEDŹ -

 

Franciszkanie konwentualni z Kalwarii Pacławskiej zapraszają na rekolekcje lectio divina. W terminie 22-30 października 2017 r. można odprawić I etap - „Uwierzyć Jezusowi” - z Ewangelią wg św. Marka. Rekolekcje poprowadzi bp Edward Kawa OFMConv, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego.


bp Edward Kawa OFMConv - zaangażowany w propagowanie rekolekcji lectio divina na Ukrainie

Rekolekcje Lectio Divina oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy Słowem Bożym. Dynamika rekolekcji opiera się na czterech etapach modlitwy Słowem Bożym: lectio (czytanie), meditatio (medytacja), oratio (modlitwa) i contemplatio (kontemplacja), które stanowią cztery główne momenty rekolekcyjnego dnia.

Rekolekcje skierowane są do osób pełnoletnich, zarówno duchownych i świeckich, które pragną odnawiać swoje życie w świetle Słowa Bożego. Trwają osiem dni i przeżywane są w klimacie pustyni, w pełnym milczeniu z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego.

Informacja o zapisach na stronie
www.kalwariapaclawska.pl
(zakładka Rekolekcje).

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl