O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  W duchu i przyjaźni (księga pamiątkowa) - ks. Krzysztof Grzyw ...


Biblioteka Centrum Formacji Duchowej Okładka etui na płyty


W DUCHU I PRZYJAŹNI
- Księga Pamiątkowa - 

 

ks. Krzysztof Grzywocz
kapłan diecezji opolskiej,
rekolekcjonista i kierownik duchowy,
wykładowca teologii duchowości,
współpracownik Centrum Formacji Duchowej

 

Księga pamiątkowa „W duchu i przyjaźni” zawiera niemal komplet (sześć) zredagowanych i autoryzowanych przez ks. Krzysztofa Grzywocza tekstów, będących zapisem jego konferencji prowadzonych w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie w ramach sesji weekendowych od 2000 do 2014 roku. Teksty te wcześniej ukazały się na łamach „Zeszytów Formacji Duchowej”, a niektóre również w formie książkowej. Wszystkie zostały zarejestrowane w formie audio na CD/MP3.

„Przygotowaliśmy tę księgę pamiątkową, żeby zachęcić do ponownego przeżycia spotkań z ks. Krzysztofem. Gdy będziemy ją otwierać i czytać, to tak jakbyśmy siadali z nim do stołu, przy którym chce się być razem i od którego nie chce się odchodzić. Pobyć ze sobą i smakować spotkanie przyjaciół. Próbowałem sobie przypomnieć choć jedną sytuację, w której widziałem go spieszącego się. Nigdy się nie spieszył. Lubił posiedzieć przy stole, popatrzeć na innych, spotkać się z bliska, pogadać. Niech ta księga będzie jak izba, w której pobędziemy z ks. Krzysztofem i posłuchamy go. Jeszcze raz spotkajmy się z nim w naszym krakowskim domu, w którym wspólnie przeżyliśmy twórcze i piękne dni” – pisze ks. Krzysztof Wons SDS we wstępie do publikacji. Dyrektor Centrum Formacji Duchowej w tekście „Duchowy zapis przyjaciela…” wspomina historię i główne myśli wszystkich siedmiu spotkań prowadzonych w Krakowie w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego przez doświadczonego rekolekcjonistę i kierownika duchowego z Opola .

  
   

Tytuł księgi pamiątkowej to równocześnie tytuł siódmej i ostatniej sesji, jaką ks. Krzysztof Grzywocz przeprowadził w salwatoriańskim domu formacyjnym w Krakowie. Teksty konferencji z tej właśnie sesji, - które niemal równocześnie, zgodnie z wcześniejszym planem, ale również opatrznościowo (redakcję tekstów zakończył podczas wakacyjnego zastępstwa w swoim ulubionym Betten w Szwajcarii, a przesłał je w środę, 16 sierpnia 2017 r., w przeddzień wyprawy w Alpy, podczas której zaginął) -, ukazują się w „Zeszytach Formacji Duchowej” (77/2017), otwierają okolicznościową publikację. Kolejność tekstów pozostałych sesji wyznacza chronologia ich ukazywania się w tym kwartalniku wydawanym staraniem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie („Przesłonięte światło. Depresja a życie duchowe” - 33/2006, „Uczucia niekochane” - 41/2008, „Wartość człowieka” - 49/2010, „Duchowość i sny” - 61/2013, „Sztuka słuchania” - 67/2015).

I jeszcze raz wróćmy do wstępu. „Nikt z nas nie przypuszczał, ani on, ani my, że siódma sesja będzie jego pożegnaniem się z uczestnikami spotkań weekendowych. Z perspektywy czasu i nagłego zaginięcia ks. Krzysztofa jego konferencje brzmią jak „duchowy testament przyjaciela”. Same okoliczności, w których kończył redakcję tekstów, są symboliczne. Przesłał je w ostatni wieczór przed wyjściem w góry, z których już nie wrócił. Tytuł, który sam wybrał dla sesji, też jest znamienny. Brzmi jak serdeczna dedykacja ks. Krzysztofa: ‘W duchu i przyjaźni’” – wyznaje ks. Krzysztof Wons SDS. „Tytuł, jaki wybrał na tamtą sesję, brzmi jak serdeczne pozdrowienie. Tak go odczytuję. ‘Drogi księże Krzysztofie, my też Cię pozdrawiamy w duchu i przyjaźni’” - dodaje duszpasterz krakowskiego CFD.

Księga pamiątkowa „W duchu i przyjaźni” ukazała się w I połowie października 2017 r. Pierwsze egzemplarze były już dostępne dla uczestników sesji „Powrót do życia. Słowo Boże i uzdrowienie serca”, dedykowanej ks. Krzysztofowi Grzywoczowi, którą w dniach 6-8 października prowadził Krzysztof Wons SDS, dyrektor CFD w Krakowie.

PSz

 

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl