O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Świadectwo: „Wszystkie moje źródła są w Tobie”


„Wszystkie moje źródła są w Tobie” 

 

W dniach 3-11 sierpnia 2017 r. przeżywałam rekolekcje Lectio Divina ze św. Janem. Był to dla mnie od samego początku bardzo bogaty w przeżycia czas. Jak zawsze na takich rekolekcjach mogłam swobodnie, bez żadnego pośpiechu przebywać w Słowie Pana, pozwalać się przemieniać, prowadzić i zadziwiać się, dokąd zostałam poprowadzona.

Dzięki Duchowi Świętemu mogłam kolejny raz doświadczyć zmagania się ze Słowem, kiedy najpierw wszystko wydawało się być zakryte, jak w jakiejś wielkiej ciemności, potem powoli zaczynało się wyłaniać Słowo dla mnie, które rodziło pytanie: dlaczego to Słowo? O co chodzi? Po jakimś czasie jednak otrzymywałam odpowiedź, którą przyjmowałam czasem z ogromną radością, a czasem z niedowierzaniem lub oporem, gdy dotykało trudnych doświadczeń.

Zachwycam się zawsze tym procesem, który się dokonuje we mnie pod wpływem łaski. Dzięki temu, że Duch Św. nieustannie mi pomagał, mogłam przyjąć zaproszenie do zażyłej relacji z Jezusem. Było to dla mnie wielkim przeżyciem, gdy poczułam w sercu, jak coś się zmienia. Oczywiste było dla mnie to, że Jezus jest moim Przyjacielem, ale nagle znalazłam się w sytuacji, kiedy On, Jezus zaprasza mnie i mówi: TY BĄDŹ MOIM PRZYJACIELEM! Ja przyjacielem Jezusa? Sługą tak, ale przyjacielem…?

Dzięki Duchowi Świętemu przyjęłam zaproszenie. Jestem bardzo szczęśliwa, choć przyjmuję to też jako duże wyzwanie. W nowy sposób odnalazłam się także jako córka Ojca niebieskiego oraz Maryi, naszej Matki. Zostałam przemieniona w sercu, niesamowicie obdarowana, z wielkim pragnieniem na rozwój tego odkrycia. Mam ogromne pragnienie, aby Słowo Boże, które mnie przemieniało w sercu na rekolekcjach, teraz w mojej codzienności, stawało się ciałem. Pragnienie, aby relacja ze Słowem była głęboka, zażyła, trwała i nieustanna. Kolejny raz doświadczyłam jak wielką tajemnicą jest Bóg, który mimo swojego majestatu, zniża się do mnie, by dać się trochę poznać, i jak nie przeszkadza Mu moja małość, grzeszność. Dobry Bóg odświeżył i umocnił w moim sercu miłość do Słowa.

Jestem głęboko przekonana, że nie może mi się w życiu trafić nic piękniejszego nad głęboką, zażyłą więź z Bogiem, z jego Słowem, które jest dla mnie źródłem wszystkiego.

Ewa H.
uczestniczka rekolekcji lectio divina
sierpień 2017

Publikacje z okazji 15-lecia CFD
[15-lecie CFD przypadło w 2012 r.]

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl