O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Rok Ojca Jordana w Krakowie - zapowiedź - 8 grudnia 2017< ...


ROK  OJCA  JORDANA
u salwatorianów na Zakrzówku
- każdego ósmego dnia miesiąca -

 

W „Roku Ojca Jordana” (8 IX 2017 - 8 IX 2018) każdego ósmego dnia miesiąca, zapraszamy na wieczorną Eucharystię z homilią i konferencją do kościoła salwatorianów pw. Boskiego Zbawiciela przy ul. św. Jacka 16 w Krakowie.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 8 grudnia 2017:
– godz. 18.30 – Msza św. z homilią;
– godz. 19.30 – konferencja: „Ojciec o MARYJNYM sercu”.

 

Homilię wygłosi ks. Henryk Łodziana SDS - rektor kościoła salwatorianów pw. Boskiego Zbawiciela, a w konferencji duchowość maryjną naszego Założyciela przybliży ks. Krzysztof Wons SDS - dyrektor Centrum Formacji Duchowej.

 

 

Zachęcamy do lektury/słuchania!

 

 

=== === ===

 

Przygotowując się do setnej rocznicy śmierci o. Jordana, będziemy kontemplować Jezusa, Jego Mistrza, który umierając dał życie (por. J 12, 24). Rok Ojca Jordana może być dla nas okazją do wchodzenia w logikę paschalną, i nie tyle rozmyślania o śmierci założyciela, ale o życiu, które zyskujemy, gdy zgadzamy się tracić.

O. Franciszek Maria od Krzyża uczył się od Mistrza, ale również od „mistrzów”, od innych uczniów Jezusa, od świętych. W dzienniku duchowym zapisał: „Żyj tylko w serdecznym zjednoczeniu z Bogiem i rozmyślaj często o przykładzie świętych!” (DD I, 151*) oraz „O, gdyby jednak poznano, jak wielka siła leży w czytaniu duchowym, szczególnie w lekturze żywotów świętych!” (8 III 1903 – DD II, 49). Stąd w czasie comiesięcznych spotkań na Zakrzówku spróbujemy dać się poprowadzić intuicjom, które o. Jordan i my zawdzięczamy świętym… Którym? Będziemy to sygnalizować z wyprzedzeniem zapowiadając czy przypominając o kolejnych spotkaniach.

Zapraszamy na Zakrzówek każdego ósmego dnia miesiąca!

 


Rok Ojca Jordana - nagranie i tekst homilii wygłoszonej 8 listopada 2017

 

=== === ===

 

 

Setna rocznica śmierci czcigodnego sługi Bożego O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana przypadnie 8 września 2018 roku. Zmarł on i został pochowany w Tafers w Szwajcarii. W 1956 roku dokonano ekshumacji, po czym jego szczątki przewieziono i złożono w kaplicy domu generalnego Salwatorianów w Rzymie.

Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1942 r., a w 2011 r. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała dekret o heroiczności cnót o. Jordana. Obecnie trwa badanie autentyczności cudu za wstawiennictwem czcigodnego sługi Bożego.


galeria

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl