O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro   Do medytacji   

  Rok Ojca Jordana w Krakowie - zapowiedź - 9 kwietnia 2018 ...


ROK  OJCA  JORDANA
u salwatorianów na Zakrzówku
- każdego ósmego* dnia miesiąca -

 

W „Roku Ojca Jordana” (8 IX 2017 - 8 IX 2018) każdego ósmego* dnia miesiąca, zapraszamy na wieczorną Eucharystię z homilią i konferencją do kościoła salwatorianów pw. Boskiego Zbawiciela przy ul. św. Jacka 16 w Krakowie.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 9 kwietnia 2018:
– godz. 18.30 – Msza św. z homilią;
– [po Eucharystii] – konferencja.

* Ponieważ ósmy dzień kwietnia 2018 r. przypada w Niedzielę Miłosierdzia, kwietniowe spotkanie w ramach Roku Ojca Jordana na Zakrzówku organizujemy w poniedziałek, [wyjątkowo] 9 kwietnia br. W niedzielę, 8 kwietnia br., zapraszamy o godz. 15.00 na nabożeństwo - koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

Wśród świętych, którzy inspirowali założyciela salwatorianów i salwatorianek, był także św. Franciszek Ksawery (1506-1552). Należał do pierwszych siedmiu towarzyszy św. Ignacego Loyoli. Ewangelizował na terenach dzisiejszych Indii, Indonezji, Japonii, a zmarł próbując dostać się do Chin. W 1927 r. papież Pius XI ogłosił go – wraz ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus – głównym patronem misji katolickich. Jego gorliwość o zbawienie ludzi, jego odwaga i zaufanie Bogu oddziaływały bardzo mocno na Ojca Jordana. Homilię wygłosi ks. Rafał Ziajka SDS, a konferencję - ks. Piotr Szyrszeń SDS.

 

 

=== === ===

 

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl