O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro   Do medytacji   

  Rok Ojca Jordana w Krakowie - zapowiedź - 8 czerwca 2018< ...


ROK  OJCA  JORDANA
u salwatorianów na Zakrzówku
- każdego ósmego dnia miesiąca -

 

W „Roku Ojca Jordana” (8 IX 2017 - 8 IX 2018) każdego ósmego dnia miesiąca, zapraszamy na wieczorną Eucharystię z homilią i konferencją do kościoła salwatorianów pw. Boskiego Zbawiciela przy ul. św. Jacka 16 w Krakowie.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 8 czerwca 2018:
– godz. 18.30 – Msza św. z uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa;
– [po Eucharystii] – konferencja.

Homilię wygłosi ks. Karol Kulczycki SDS - wikariusz prowincjalny polskiej prowincji salwatorianów, a konferencję - ks. Piotr Szyrszeń SDS.

 

 

„Chrystusie, co teraz?” - pytanie, którym św. Wincenty à Paulo pobudzał siebie do stałego rozeznawania woli Bożej, Jan Chrzciciel Jordan jako niespełna 30-letni student teologii przepisał do swojego dziennika z jednej z książek do rozmyślania (DD I 52). To pierwsza z kilku intuicji św. Wincentego, które znajdziemy w intymnych notatkach założyciela salwatorianów i salwatorianek. Dwa dni przed przyjęciem święceń kapłańskich, w czasie rekolekcji, Jordan zapisał: „Niech św. Wincenty à Paulo będzie twoim wzorem! Czytaj ciągle na nowo jego biografię. 19 lipca 1878” (DD I 136), a kilka miesięcy później: „Naśladuj św. Wincentego à Paulo! Ze wszystkich sił! Rozmyślaj, czego on dokonał!” (DD I/156).

 

=== === ===

 

 

=== === ===

 

Zapraszamy do skorzystania z nagrań sesji „Panie, naucz nas modlić się”, która odbyła się w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana (20-22 IV 2018).

 

Salwatoriańskie Studio Katolik z Krakowa (www.katolik.tv) rozpoczęło prace nad filmem dokumentalnym o ojcu Franciszku Marii od Krzyża Jordanie, założycielu salwatorianów i salwatorianek: „Bądź wielki przed Bogiem!”.

 

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl