O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro   Do medytacji   

  Rok Ojca Jordana w Krakowie - zapowiedź - 8 lipca 2018


ROK  OJCA  JORDANA
u salwatorianów na Zakrzówku
- każdego ósmego dnia miesiąca -

 

W „Roku Ojca Jordana” (8 IX 2017 - 8 IX 2018) każdego ósmego dnia miesiąca, zapraszamy na wieczorną Eucharystię z homilią i konferencją do kościoła salwatorianów pw. Boskiego Zbawiciela przy ul. św. Jacka 16 w Krakowie.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę, 8 lipca 2018:
– godz. 18.00 – Eucharystia z homilią,
– [po Eucharystii] – konferencja.

Homilię i konferencję wygłosi: Piotr Szyrszeń SDS, duszpasterz CFD.

 

W czasie lipcowego spotkania sięgniemy do bogatego doświadczenia życia św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, który 24 lata życia poświęcił pracy nad tłumaczeniem całego Pisma Świętego na język łaciński (tzw. Wulgata).

O. Franciszek Maria od Krzyża Jordan uczył się od Mistrza, ale również od „mistrzów”, od innych uczniów Jezusa, od świętych. W dzienniku duchowym zapisał: „Żyj tylko w serdecznym zjednoczeniu z Bogiem i rozmyślaj często o przykładzie świętych!” (DD I, 151*) oraz „O, gdyby jednak poznano, jak wielka siła leży w czytaniu duchowym, szczególnie w lekturze żywotów świętych!” (8 III 1903 – DD II, 49). Stąd w czasie comiesięcznych spotkań na Zakrzówku spróbujemy dać się poprowadzić intuicjom, które o. Jordan i my zawdzięczamy świętym… 

 

 

=== === ===

 

ROK OJCA JORDANA u salwatorianek w Goczałkowicach Zdroju
„Słowo Boże i modlitwa w życiu o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek” – 17 czerwca 2018

 

Zapraszamy do skorzystania z biografii sługi Bożego Franciszka Marii od Krzyża Jordana autorstwa ks. Alessandro Pronzato „Nie możesz spocząć” (książka, e-book).

  

 

Zapraszamy do skorzystania z nagrań sesji „Panie, naucz nas modlić się”, która odbyła się w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana (20-22 IV 2018).

 

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl