O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro   Do medytacji   

  Rok Ojca Jordana w Krakowie - zapowiedź - 8 sierpnia 2018 ...


ROK  OJCA  JORDANA
u salwatorianów na Zakrzówku
- każdego ósmego dnia miesiąca -

 

W „Roku Ojca Jordana” (8 IX 2017 - 8 IX 2018) każdego ósmego dnia miesiąca, zapraszamy na wieczorną Eucharystię z homilią i konferencją do kościoła salwatorianów pw. Boskiego Zbawiciela przy ul. św. Jacka 16 w Krakowie.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę, 8 sierpnia 2018:
– godz. 18.30 – Eucharystia z homilią,
– [po Eucharystii] – konferencja.

Homilię i konferencję wygłosi: Piotr Szyrszeń SDS, duszpasterz CFD.

 

 

O. Franciszek Maria od Krzyża Jordan uczył się od Mistrza, ale również od „mistrzów”, od innych uczniów Jezusa, od świętych. W dzienniku duchowym zapisał: „Żyj tylko w serdecznym zjednoczeniu z Bogiem i rozmyślaj często o przykładzie świętych!” (DD I, 151*) oraz „O, gdyby jednak poznano, jak wielka siła leży w czytaniu duchowym, szczególnie w lekturze żywotów świętych!” (8 III 1903 – DD II, 49). Stąd w czasie comiesięcznych spotkań na Zakrzówku spróbujemy dać się poprowadzić intuicjom, które o. Jordan i my zawdzięczamy świętym… 

Korzystając z książki „Anleitung zur christlichen Vollkommenheit” autorstwa ks. Bernharda Heinricha Grundtöttera 30-letni alumn seminarium duchownego, Jan Chrzciciel Jordan, zrobił w swoim dzienniku duchowym notatkę w języku ojczystym: „Ich denke oft, daß die meisten Menschen, welche verloren gehen, durch Mangel an Unterricht verloren gehen” (DD I 78). Tę intuicję proboszcza z Ars już jako ksiądz, kilka lat później, ponownie zapisał w dzienniku (DD I 178). Jakie inne słowa św. Jana Marii Vianneya poruszały założyciela salwatorianów i salwatorianek? Czego możemy nauczyć się od świętego z Ars? Spróbujemy odpowiedzieć w sierpniu...

 

=== === ===

 

Zapraszamy do skorzystania z nagrań sesji „Panie, naucz nas modlić się”, która odbyła się w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana (20-22 IV 2018).

 

Zapraszamy do skorzystania z biografii sługi Bożego Franciszka Marii od Krzyża Jordana autorstwa ks. Alessandro Pronzato „Nie możesz spocząć” (książka, e-book).

  

 

ROK OJCA JORDANA u salwatorianek w Goczałkowicach Zdroju
„Święci w życiu o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana,
założyciela salwatorianów i salwatorianek”
– 29 lipca 2018

 

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl