O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Cała piękna. Lectio divina z Maryją 24-26 maja 2019


Cała piękna.
Lectio divina z Maryją

SZKOŁA MODLITWY SŁOWEM BOŻYM
24-26 maja 2019

 

Tylko Biblia może nam odpowiedzieć na pytanie: co to znaczy, że Maryja jest cała piękna… i skąd pochodzi Jej piękno. Gdy czytamy Pismo Święte, stopniowo odsłania się przed nami piękno Maryi, podobnie jak odsłania się ikona w trakcie jej pisania. W odkrywaniu Jej piękna pójdziemy drogą umiłowaną przez Maryję. Tradycja nazwała ją lectio divina. Maryja odkryła tę drogę jako pierwsza i pokazała ją Kościołowi. Kościół widzi w Niej najpiękniejszą ikonę lectio divina napisaną przez Ducha Świętego rękami ewangelistów. W maryjnym miesiącu maju uczestnicy sesji zostaną zaproszeni do pójścia drogą miłosnego słuchania Słowa, które uczyniło Maryję całą piękną.

Spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym poprowadzi Krzysztof Wons SDS – dyrektor CFD w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości, autor wielu publikacji poświęconych lectio divina.

 

możliwość udziału już tylko jako osoba dochodząca [aktualizacja: 05-04-2019]

 

Sesje Szkoły Modlitwy Słowem Bożym przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę Słowem Bożym; mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i z indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

 


INFO z sesji 25-27 XI 2016 oraz PUNKTA DO OSOBISTEJ MODLITWY

 

=== === ===

 

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl