O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Spotkanie Jezusa z Samarytanką... 22-24 marca 2019 - info ...


Spotkanie Jezusa z Samarytanką (J 4, 4-42).
Spotkanie z pragnieniem

SZKOŁA BIBLIJNA
22-24 marca 2019

 

Spotkanie Jezusa z kobietą z Samarii odkrywa przed nami prawdę o Jezusie, który wychodzi na spotkanie człowieka. W tym spotkaniu stykają się ze sobą dwa pragnienia: Boga i człowieka. Rozciągają się one następnie na różne sfery życia, które wyrażają się w tematach wody żywej, małżeństwa i kultu. Wiara, która rodzi się przy spotkaniu z Jezusem, prowadzi do głoszenia Go tak, by każdy z nas mógł również, w świetle Słowa, skonfrontować się ze swoim pragnieniem.

Spotkanie prowadziła s. Judyta Pudełko PDDM - wykładowca Pisma św. na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, propagatorka praktyki lectio divina.

homilie w czasie sesji >>>

nagrania konferencji >>>

Sesje Szkoły Biblijnej proponowane są w klimacie pustyni, ciszy i modlitwy osobistej. Uczestnicy są wprowadzani w teologiczne bogactwo i medytację wybranej księgi biblijnej w kontekście własnej historii życia. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

=== === ===

 

S. Judytę Pudełko gościliśmy wcześniej dwukrotnie w naszym domu. W czasie Dni Duchowości Biblijnej „Stary Testament czytany w świetle Ewangelii” podjęła temat „Rok łaski od Pana” - Jezus czyta proroka Izajasza” (10 XI 2017), a potem razem z Krzysztofem Wonsem SDS prowadziła spotkanie „Towarzyszenie w rekolekcjach lectio divina. Etap czwarty: Ewangelia wg św. Jana” (15-17 XI 2017).

 

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl