O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Jak radzić sobie z gniewem? 15-17 listopada 2019 - zapowiedź< ...


Jak radzić sobie z gniewem?
SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
15-17 listopada 2019

- ZAPOWIEDŹ -

 

Celem sesji jest pomoc w radzeniu sobie z gniewem, złością i negatywnymi emocjami. Rozważania skupią się wokół uświadomienia sobie (w świetle słowa Bożego, psychologii i pedagogiki), czym gniew jest i czy zawsze musi być on toksyczny? Oprócz pochylenia się nad biblijnymi tekstami będzie można wypracować własny sposób pokonywania w sobie i w innych złości oraz negatywnych interakcji emocjonalnych. Konferencje zostaną zogniskowane wokół szeroko pojętej pomocy człowiekowi w kształtowaniu postawy łagodności.

- PROWADZI: bp Janusz Mastalski - biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej (od 2017 r.), familiolog, rekolekcjonista, kierownik duchowy, wykładowca pedagogiki na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, mianowany biskupem pomocniczym archidiec. krakowskiej - 3 XII 2018, sakrę biskupią przyjął - 5 I 2019.

 

 

Sesje Szkoły Kierownictwa Duchowego przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę egzystencjalną i rozeznawanie duchowe. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

 

=== === ===

 

Ks. Janusz Mastalski kilkakrotnie gościł w CFD w Krakowie spotykając się z uczestnikami Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. Przy tych okazjach podejmował między innymi takie tematy: „Odpowiedzialność za własne życie i wybory życiowe” (III 2012); „Uczestnictwo we Mszy św. i adoracja Najświętszego Sakramentu” (XI 2012); „Wrażliwość sumienia, świadomość grzechu, zdrowe i fałszywe poczucie winy” (IX 2014); „Wypowiadanie uczuć a niebezpieczeństwo tłumienia uczuć” oraz „Uczucia i relacje między-osobowe; różnice w świecie uczuć mężczyzn i kobiet” (XI 2017), „Odpowiedzialność za własne życie duchowe w codziennej posłudze” (25 X 2018), „Zaufanie i dialog, autorytet we wspólnocie; wpływ grup nieformalnych” (20 XI 2018”, „Historia powołania kapłańskiego: rozeznawanie, decyzje, kryzysy” (19 IX 2019).

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl