O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Ostatnie słowa o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana - 29 sie ...


OSTATNIE SŁOWA
o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana
,
założyciela salwatorianów i salwatorianek

 

 

„Bóg posługuje się czasem, aby zrealizować zamysły swojej Opatrzności. ‘Módlcie się, milczcie, bądźcie cierpliwi, a wszystko obróci się na dobre, gdy nadejdzie chwila przewidziana w zamyśle Bożym’” - zapisał o. Franciszek Maria od Krzyża Jordan na początku 1900 r. w dzienniku duchowym (DD II 22), a dziesięć dni przed śmiercią mówił do ks. Pankracego Pfeiffera, swojego zastępcy i późniejszego przełożonego generalnego salwatorianów: „Zapamiętaj sobie to, ojcze: ‘Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami...’. Musi się pozwolić prowadzić przez Opatrzność i uważać, by nie pokrzyżować Jej planów. Niektórzy tracą cierpliwość i zatrzymują się w połowie drogi. Gdy się wytrwa, znajduje się w końcu rozwiązanie” (29 sierpnia 1918).

zob. Szkoła Duchowości Ojca Jordana „Poznaj Boga, aby poznać siebie” (MP3)

--- --- ---

Setna rocznica śmierci czcigodnego sługi Bożego O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana przypadnie 8 września 2018 roku. Zmarł on i został pochowany w Tafers w Szwajcarii. W 1956 roku dokonano ekshumacji, po czym jego szczątki przewieziono i złożono w kaplicy domu generalnego Salwatorianów w Rzymie.

Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1942 r, a w roku 2011 Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała dekret o heroiczności cnót o. Jordana. Obecnie trwa badanie autentyczności cudu za wstawiennictwem czcigodnego sługi Bożego.

--- --- ---

Salwatoriańskie Studio Katolik z Krakowa (www.katolik.tv) przygotowało film dokumentalny o ojcu Franciszku Marii od Krzyża Jordanie, założycielu salwatorianów i salwatorianek: „Bądź wielki przed Bogiem!”. 28 sierpnia 2018 r. film obejrzeli uczestnicy XIX Kapituły Generalnej obradującej w St. Ottilien (Niemcy).

Na stronie www.FatherJordan.com można znaleźć informacje o powstającym filmie w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim i portugalskim.

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl