O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Kraków-Łagiewniki: „Odkupieni drogocenną krwią Twoją, J ...


„Odkupieni drogocenną krwią Twoją, Jezu!”.
Rozważając Mękę Jezusa ze św. Faustyną

Kraków-Łagiewniki, 5-7 kwietnia 2019

 

W dniach 5-7 kwietnia 2019 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się spotkanie rekolekcyjne „«Odkupieni drogocenną krwią Twoją, Jezu!». Rozważając Mękę Jezusa ze św. Faustyną”, organizowane przez stowarzyszenie Faustinum, które poprowadzi Piotr Szyrszeń SDS, duszpasterz CFD w Krakowie oraz siostry ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

informacje i zgłoszenia
[ www.faustinum.pl ]

Męka Chrystusa pokazuje sprawiedliwość „na miarę Boga”, głęboko inną od sprawiedliwości ludzkiej. Objawia „nadmiar” sprawiedliwości, bo grzechy ludzi zostają „wyrównane” ofiarą Boga-Człowieka. Bóg „czyni nas wewnętrznie sprawiedliwymi mocą swojego miłosierdzia” (KKK 1992). Krew Sprawiedliwego, którą grzesząc przelewamy, obmywa „nas i dzieci nasze”, usprawiedliwia nas, jeśli tylko na to pozwolimy.

Rozważanie Męki Pańskiej wg św. Mateusza Ewangelisty będzie okazją, by otworzyć się na tę „większą” sprawiedliwość, a także by wypraszać Boże miłosierdzie dla siebie i dla całego świata. Chcemy modlić się wraz ze św. Siostrą Faustyną: „Jezu, niech Twoja czysta i zdrowa krew zakrąży w organizmie moim schorzałym. O Jezu, pomnij na gorzką mękę swoją i nie dozwól, aby ginęły dusze odkupione tak drogocenną krwią Twoją najświętszą” (Dz. 1089, 72).

Dni skupienia, organizowane przez „Faustinum”, odbywają się w atmosferze ciszy i modlitwy, by umożliwić uczestnikom osobiste spotkanie z Jezusem Miłosiernym podczas Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, na modlitwie Słowem Bożym i refleksji nad tekstami z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny. Uczestnicy mogą skorzystać z sakramentu pokuty lub rozmowy z kierownikiem duchowym.

---------------------------------------------------------------------

 

 

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl