O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Rekolekcje Lectio Divina 25 maja - 2 czerwca 2020 - zapowiedź ...


Rekolekcje Lectio Divina
25 maja - 2 czerwca 2020

 

W dniach 25 maja - 2 czerwca 2020 roku, - choć z ograniczeniami wynikającymi z zasad sanitarnych -, ale odbędą się rekolekcje lectio divina. To pierwsza seria rekolekcji po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Uczestnicy – w zależności od etapu – będą modlić się słowem z Ewangelii wg św. Marka, św. Mateusza, św. Łukasza i św. Jana, a w ramach etapu pogłębienia będą mieć możliwość przeżycia „Lectio divina z Maryją”. Wprowadzenia będą dawać duszpasterze CFD, a etap pogłębiania poprowadzi ks. Joachim Stencel SDS.

Prosimy o modlitwę w intencji
uczestników i prowadzących oraz kierowników duchowych !

 

 

Wznawiamy prowadzenie rekolekcji i sesji w CFD w Krakowie
[zob. list ks. Krzysztofa Wonsa SDS - Kraków, 13 maja 2020]

Rekolekcje Lectio Divina prowadzone w CFD oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy Słowem Rekolekcje Lectio Divina prowadzone w CFD oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy Słowem Bożym.

Dynamika rekolekcji opiera się na czterech etapach modlitwy Słowem Bożym: lectio (czytanie) - meditatio (medytacja) - oratio (modlitwa) - contemplatio (kontemplacja), które stanowią cztery główne momenty rekolekcyjnego dnia.

Rekolekcje trwają osiem dni i przeżywane są w klimacie pustyni, w pełnym milczeniu z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego.

 

Warunki uczestnictwa i dobrego odprawienia rekolekcji:

  • Osobiste pragnienie i decyzja podjęcia ośmiodniowych rekolekcji przeżywanych w klimacie odosobnienia i pełnego milczenia.
  • Wcześniejsze doświadczenie modlitwy Słowem Bożym zdobyte w osobistej formacji. Jedną z form przygotowania jest Szkoła Modlitwy Słowem Bożym prowadzona regularnie w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie oraz praktyka modlitwy Słowem Bożym w codzienności w oparciu np. o pomoc „Modlitwa Ewangelią na każdy dzień” autorstwa ks. K. Wonsa SDS.
  • Umiejętność samoobserwacji i pragnienie wypowiadania przed kierownikiem duchowym swoich przeżyć, wewnętrznych napięć i trudności rodzących się podczas osobistej modlitwy słowem Bożym.
  • Istotny warunek owocnego odprawienia rekolekcji stanowi także wewnętrzne skupienie i zachowanie całkowitego milczenia.
  • Warunkiem uczestniczenia w rekolekcjach jest również pełny udział od godziny rozpoczęcia do godziny zakończenia. Należy więc tak zorganizować sobie czas, aby dotrzeć na rekolekcje pierwszego dnia przed godz. 15.00 i planować wyjazd ostatniego dnia po godz. 13.30.

Rekolekcjach Lectio Divina odbywa się tylko po wcześniejszym nadesłaniu wypełnionego kwestionariusza. Każdy z uczestników jest przyjmowany indywidualnie i otrzymuje potwierdzenie przyjęcia na rekolekcje.

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl