O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Jak żyć Słowem Bożym na co dzień? 24-26 stycznia 2020 - info ...


Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?
SZKOŁA MODLITWY SŁOWEM BOŻYM
24-26 stycznia 2020

 

W dniach 24-26 stycznia 2020 r. odbyła się sesja Szkoły Modlitwy Słowem Bożym: „Jak żyć słowem Bożym na co dzień?”. Spotkanie prowadził Krzysztof Wons SDS - dyrektor CFD w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości, autor wielu publikacji w nurcie lectio divina.

Dziękujemy za modlitwę w intencji prowadzącego i uczestników. Nagrania i teksty homilii wygłoszonych przez duszpasterzy CFD udostępniamy tutaj.

Tegoroczne spotkanie zakończy się w III Niedzielę Zwykłą, która począwszy od bieżącego roku będzie przeżywana w Kościele jako „Niedziela Słowa Bożego”. Decyzję taką papież Franciszek wyraził w liście apostolskim „Aperuit illis” z 30 września 2019 r., we wspomnienie św. Hieronima, w 1600. rocznicę jego śmierci.

Sesja przeznaczona jest dla osób, które pragną pogłębić praktykę osobistej modlitwy słowem Bożym. Uczestnicy będą wprowadzeni w metodę modlitwy słowem Bożym w codzienności. Zostanie zaproponowana konkretna forma ćwiczeń na cały rok do indywidualnej pracy duchowej w świetle słowa Bożego.


„Na głębinach Słowa” - sesje Szkoły Modlitwy Słowem Bożym
prowadzone przez Krzysztofa Wonsa SDS (CFD Kraków 1997-2017)

Sesje Szkoły Modlitwy Słowem Bożym przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę słowem Bożym; mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl