O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Kalwaria Pacławska: Rekolekcje Lectio Divina 9-17 XI 2019 - z ...


Rekolekcje Lectio Divina (etapy: I, II, III)
Kalwaria Pacławska, 9-17 listopada 2019

- ZAPOWIEDŹ -

 

Franciszkanie konwentualni z Kalwarii Pacławskiej zapraszają na rekolekcje lectio divina. W terminie 9-17 listopada 2019 r. można odprawić I etap - „Uwierzyć Jezusowi” - z Ewangelią wg św. Marka; II etap - „Powierzyć się Jezusowi” - z Ewangelią wg św. Mateusza; III etap - „Pogłębić wiarę w Jezusa” – z Ewangelią św. Łukasza. Rekolekcje poprowadzą: o. Paweł Dybka OFMConv (etap I), o. Stanisław Nuckowski OFMConv. (etap II) i Dariusz Sowa OFMConv (etap III).

Informacja o zapisach na stronie
www.kalwariapaclawska.pl
(zakładka Rekolekcje / Lectio Divina).

Rekolekcje Lectio Divina oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy Słowem Bożym. Dynamika rekolekcji opiera się na czterech etapach modlitwy Słowem Bożym: lectio (czytanie), meditatio (medytacja), oratio (modlitwa) i contemplatio (kontemplacja), które stanowią cztery główne momenty rekolekcyjnego dnia.

Rekolekcje skierowane są do osób pełnoletnich, zarówno duchownych i świeckich, które pragną odnawiać swoje życie w świetle Słowa Bożego. Trwają osiem dni i przeżywane są w klimacie pustyni, w pełnym milczeniu z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego.


zob. rekolekcje lectio divina - Kalwaria Pacławska, 9-17 listopada 2019


zob. rekolekcje lectio divina - Kalwaria Pacławska, 10-18 listopada 2018


zob. rekolekcje lectio divina - Kalwaria Pacławska, 22-30 października 2017

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl