O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Chmielnicki (Ukraina): „Boże mój, czemuś mnie opuścił?& ...


„Boże mój, czemuś mnie opuścił?”
Lectio divina do Męki Pańskiej wg św. Marka

Chmielnicki (Ukraina), 6-8 marca 2020

 

W dniach 6-8 marca 2020 roku w domu rekolekcyjnym bł. Jana Beyzyma w Chmielnickim na Ukrainie odbędzie się sesja „Boże mój, czemuś mnie opuścił? Lectio divina do Męki Pańskiej wg św. Marka” [„Боже мій, чому мене покинув? Lectio divina про страсті Господні за Євангелієм від св. Марка”]. Sesję poprowadzi Piotr Szyrszeń SDS, duszpasterz Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.

- więcej informacji -
[www.ssps.org.ua]

 

Bóg powołał nas, abyśmy byli z Nim, teraz i na wieki. Opuszczony przez nas, nigdy nas nie opuścił. Posłał na świat swego Syna, który stanął pośród nas, oddzielonych przez grzech od Boga. „Przyjął nas w naszym oddzieleniu od Boga, tak że mógł w naszym imieniu powiedzieć na krzyżu: «Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?»ˮ (KKK 603). Syn zszedł w otchłań poczucia opuszczenia, by na nowo pojednać nas z Ojcem i między sobą. Oto Pasterz, który opuszczony przez owce, nie opuszcza swojej owczarni!

Modląc się słowem Bożym opowiadającym Mekę Pańską możemy odpowiedzieć na pragnienie Jezusa wyrażone wobec św. Faustyny Kowalskiej: „Zagłębiaj się w Mojej męce, a szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania” (Dz 1320).

 


ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl