O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  List ks. Krzysztofa Wonsa SDS - Kraków, 25 marca 2020


List ks. Krzysztofa Wonsa SDS – Kraków, 25 marca 2020
Odwołanie sesji 3-5 kwietnia 2020 i zapowiedź sesji online

 

Odwołanie sesji

Po modlitwie i dogłębnym rozeznaniu w gronie ekipy duszpasterzy i sióstr CFD podjęliśmy trudną dla nas decyzję o sesji, która miała się odbyć w dniach 3-5 kwietnia br.

Mogę Was zapewnić, że kierowaliśmy się duchem wiary, wewnętrzną wolnością i roztropnością. Żyjemy w sytuacji, w której z pokorą i uległością Bogu trzeba nam na nowo i jeszcze uważniej słuchać tego, „co mówi Duch do Kościołów”.

W dniach nasilającej się epidemii wirusa Covid-19 i związanych z nią obostrzeń prawnych, staramy się zachować pokój ducha i wewnętrzną rozwagę. Chcemy zachować umiar: z jednej strony nie poddawać się duchowi niepokoju czy paniki, bo nie byłaby to postawa chrześcijańska, z drugiej strony nie możemy lekceważyć powagi sytuacji pamiętając o i sobie i o bliźnich, których kochamy. Zdecydowaliśmy się na odwołanie sesji kierując się odpowiedzialnością i miłością do Was. Nie zrezygnowaliśmy jednak z przeprowadzenia sesji!

Obecna sytuacja w żaden sposób nie zniechęca nas, lecz wprost przeciwnie, jeszcze bardziej zachęca do podjęcia innych konkretnych sposobów towarzyszenia duchowego i udzielania Wam duchowej pomocy. CFD pozostanie nadal naszym wspólnym domem słuchania Słowa i modlitwy. Nie zmniejszymy w obecnym czasie naszej aktywności. Zmienimy jedynie sposób posługi. Przechodzimy ze spotkań w CFD na spotkania w Domu Słowa online (!).

www.cfd.sds.pl/poznawanie-siebie-w-swietle-slowa-bozego

 

Odbędzie się sesja w Domu Słowa online!

Sesja „Poznawanie siebie w świetle Słowa Bożego” odbędzie się online w tym samym terminie 3-5 kwietnia, drogą internetową. Będzie można w niej uczestniczyć przez naszą stronę www.cfd.sds.pl. Jest propozycją otwartą dla wszystkich. Zaproście na nią także waszych bliskich, przyjaciół i znajomych, którzy nie zamierzali przyjechać do Krakowa. Sesja może stać się cenną okazją do przygotowania się do wejścia w Wielki Tydzień. Prosimy Was: o ile to tylko możliwe, tak zorganizujcie sobie czas i przestrzeń w swoich domach, abyście zgodnie z tym, co zaplanowaliście pierwotnie, mogli przeżyć ten wiekopostny czas na rekolekcjach lectio divina. Sesję, zgodnie z planem, poprowadzi ks. Krzysztof Wons SDS.

W stosownym czasie na stronie www.cfd.sds.pl zostanie zamieszczony program rekolekcji. Wprowadzenia do lectio divina odbywać się będą o określonych godzinach, a po nich czas na osobistą modlitwę Słowem. Będziemy także mieli do Was pewną propozycję dotyczącą indywidualnego towarzyszenia duchowego. Prosimy, śledźcie uważnie informacje na naszej stronie. Przekażcie swoim bliskim i znajomym informację o różnych propozycjach w Domu Słowa online: drogą mailową, telefonicznie, przez fb i inne komunikatory. Wspierajmy siebie nawzajem duchowo. Dzielmy się Słowem i ewangelizujmy razem!

Każdego dnia, od godz. 20.00 wspólnota salwatoriańska adoruje Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie w kaplicy rekolekcyjnej CFD. O godz. 20.30 odmawiamy wspólnie różaniec zawierzając Jezusowi przez Maryję Was samych, Wasze Rodziny, Wspólnoty oraz całe dzieło CFD. Zapraszamy do żywej, duchowej łączności z nami!

ks. Krzysztof Wons SDS
dyrektor CFD wraz z całą ekipą

 

 

www.cfd.sds.pl/rekolekcje-w-godzinie-proby

 

www.cfd.sds.pl/rozmownica-wsparcia-duchowego

 

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl