O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Wielki Tydzień - Triduum Paschalne 2020: Gdy Bóg przychodzi w ...


WIELKI TYDZIEŃ - TRIDUUM PASCHALNE 2020

Gdy Bóg przychodzi w ciemnościach.
Lectio divina do czterech nocy zbawienia


- MATERIAŁY -

 

„Chciałbym zaprosić Was, abyście licznie zgromadzili się przy stole Słowa i przemodlili święte stronice z Biblii, które Kościół będzie nam czytać po raz kolejny w czasie Wigilii Paschalnej. Jako pomoc do modlitwy Słowem zostawiam Wam nagrania audio z konferencjami pochodzącymi z sesji, którą w dniach 28 -30 listopada 2014 roku przeprowadziłem w naszym Domu Słowa: ‘Gdy Bóg przychodzi w ciemnościach. Lectio divina do czterech nocy zbawienia’” (Krzysztof Wons SDS, 6 kwietnia 2020).

 

[Rozważanie wstępne przed wejściem w słuchanie Słowa]
[List ks. Krzysztofa Wonsa SDS – Kraków, 6 kwietnia 2020]

 

Tradycja żydowska i chrześcijańska przywołują cztery noce w historii zbawienia, które stanowią największe cuda Bożego objawienia: noc stworzenia, noc Abrahama, noc wyjścia i noc Mesjasza. Pierwsza zwana nocą pokory Boga, druga nocą wiary, trzecia nocą nadziei, czwarta nocą miłości. Nie ma takich ciemności w historii naszego życia, których Bóg nie potrafiłby zamienić w poranek nowych narodzin i nowego życia. Konferencje zapraszają do rozważania w świetle Słowa osobistych spotkań z Bogiem, który przychodzi w ciemnościach chaosu i pustki, w kryzysie wiary, w sytuacjach „bez wyjścia”, w ciemnościach naszego grzechu.

 

NAGRANIA KONFERENCJI
[od Wielkiej Środy do Wielkiej Soboty - gratis do odsłuchania]

 

„Zachęcam, aby konferencje audio potraktować jako wprowadzenie do osobistego przemodlenia Słowa ze wskazanych stronic biblijnych. Pomocą będą dla Was teksty biblijne i punkty do modlitwy Słowem, które znajdziecie w załączonej broszurze. Życzę Wam głębokiego doświadczenia dotyku Boga - Miłośnika życia, w samym środku nocy, którą zamieni w wielkanocny poranek” (Krzysztof Wons SDS).

POMOC W MODLITWIE [BROSZURA]

 

Wyżej wspomniane konferencje, które udostępniamy w formie audio do odsłuchania - gratis od Wielkiej Środy do Wielkiej Soboty -, są dostępne na rynku wydawniczym w wersji książkowej (Wydawnictwo Salwator) i audio (Studio Katolik).

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl