O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Spotkanie z Amedeo Cencinim FdCC ...


„Aula konferencyjna o. Jordana. Spotkanie z…” [6].
Spotkanie z Amedeo Cencinim FdCC
- środa, 29 kwietnia 2020 -

 

„Aula konferencyjna o. Jordana. Spotkanie z…” – to kolejna propozycja w ramach Domu Słowa ONLINE. Uczestnicy spotkań w Centrum Formacji Duchowej, - choć nie tylko oni, bo ta i inne propozycje online mają charakter otwarty -, będą mogli posłuchać gości - przyjaciół, którzy prowadzili sesje w CFD: mistrzów duchowych, żarliwych głosicieli Słowa, biblistów, teologów, pedagogów, psychologów.

W środę, 29 kwietnia 2020 roku, w ramach „Auli konferencyjnej o. Jordana” udostępniamy słowo, którym podzielił się Amedeo Cencini FdCC - ceniony włoski formator, psychoterapeuta, kierownik duchowy, rekolekcjonista. Wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim i Claretianum w Rzymie, od wielu lat prowadzący spotkania w CFD, podzielił się słowem w kluczu tematu: „‘Oto teraz czas zbawienia’. Co mówi Bóg dzisiaj?”. Swojej reflekcji nadał tytuł: „Anche Dio piange” (Także Bóg płacze). Dr Danucie Piekarz dziękujemy za przygotowanie tłumaczenia.

 

Także Bóg płacze

Proponuję wam tę refleksję mając wciąż w oczach obraz liturgii sprawowanej w piątek 27 marca przez papieża Franciszka na placu św. Piotra, liturgii, jakiej nigdy nie widziano. (…)

………

 

=== === === === ===

 

Amedeo Cencini FdCC współpracuje z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie od 2003 r. Regularnie, przynajmniej raz w dwuletniej edycji, spotyka się z uczestnikami Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych (kiedyś również Szkoły Formatorek Zakonnych). Między innymi, prowadził sesję rekolekcyjną dla duchownych i osób konsekrowanych: „Rozpal w sobie na nowo charyzmat powołania” (25-27 I 2017) i współprowadził sesję formacyjno-modlitewna dla rektorów, ojców duchownych i innych wychowawców seminaryjnych „Jak towarzyszyć w formacji seminaryjnej dzisiaj?” (3-5 III 2020).

Prowadził kilka spotkań w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego: „Towarzyszenie duchowe w rozeznawaniu powołania życiowego” (6-8 VI 2003), „Słowo Boże i formacja” (27-29 V 2005), „Kryteria dla rozeznawania powołania” (5-7 X 2007); „Życie w rytmie Słowa” (5-7 XI 2010), „Zmysły i wrażliwość duchowa” (4-6 X 2013); „Zranienia miejscem wzrastania” (14-16 XI 2014), „Cielesność i duchowość” (20-22 II 2015), „Kryzys - godzina Boga” (4-6 XI 2016), „Radość - sól życia chrześcijańskiego” (5-7 X 2018) czy „Asceza i dyscyplina - droga piękna” (4-6 X 2019). W ramach Szkoły Lectio Divina „Towarzyszenie w rekolekcjach lectio divina. Ewangelia według św. Mateusza” (11-13 XI 2015) podjął temat: „Miecz obosieczny: wymiar ludzki i duchowy w modlitwie Słowem”.

Niektóre z nagrań (w formie video) homilii, które Amedeo Cencini FdCC wygłosił w naszym domu sa dostępne w playliście na naszym kanale na platformie youtube:

 

„Aula konferencyjna o. Jordana. 
Spotkanie z…”
[link do materiałów]

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl