O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro  Do medytacji   

  Nikt nie rodzi się chrześcijaninem, ale się nim staje 5-7 lis ...


Nikt nie rodzi się chrześcijaninem,
ale się nim staje

SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
5-7 listopada 2021

 

„Nie żyjemy w epoce zmian, ale przeżywamy zmianę epoki” (papież Franciszek). Słowa te wydają się bardzo aktualne w czasie koronawirusa, który dla jednych jest czasem odkrywania na nowo ważnych wartości duchowych, dla innych natomiast przeklinaniem Boga, że nie interweniuje, by nas ratować, i zostawia nas naszemu losowi. Jest to potwierdzenie prawdy, że nie rodzimy się chrześcijanami, ale stajemy się nimi, przeżywając do głębi także kryzysy, aż nauczymy się ufać Bogu, który jako pierwszy ufa nam; nie opuszcza nas. Jeśli już, to zostawia nam wolność; nie narzuca nam swojej miłości, po prostu chce, żebyśmy Go wybrali. Z miłości.

PROWADZI: Amedeo Cencini FdCC - ceniony włoski formator, psychoterapeuta, kierownik duchowy, rekolekcjonista [więcej].

=== === ===

możliwość przesyłania zgłoszeń na sesję
„Nikt nie rodzi się chrześcijaninem, ale się nim staje”
– od 2 stycznia 2021 roku –

Sesje Szkoły Kierownictwa Duchowego przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę egzystencjalną i rozeznawanie duchowe. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

=== === ===Amedeo Cencini FdCC współpracuje z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie od 2003 r. Regularnie, przynajmniej raz w dwuletniej edycji, spotyka się z uczestnikami Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych (Szkoły Formatorek Zakonnych). Prowadził kilka spotkań w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego: „Towarzyszenie duchowe w rozeznawaniu powołania życiowego” (6-8 VI 2003), „Słowo Boże i formacja” (27-29 V 2005), „Kryteria dla rozeznawania powołania” (5-7 X 2007); „Życie w rytmie Słowa” (5-7 XI 2010), „Zmysły i wrażliwość duchowa” (4-6 X 2013); „Zranienia miejscem wzrastania” (14-16 XI 2014), „Cielesność i duchowość” (20-22 II 2015), „Kryzys - godzina Boga” (4-6 XI 2016), „Radość - sól życia chrześcijańskiego” (5-7 X 2018), a poprowadzi: „Asceza i dyscyplina - droga piękna” (4-6 X 2019). W ramach Szkoły Lectio Divina „Towarzyszenie w rekolekcjach lectio divina. Ewangelia według św. Mateusza” (11-13 XI 2015) podjął temat: „Miecz obosieczny: wymiar ludzki i duchowy w modlitwie Słowem”. Prowadził też sesję rekolekcyjną dla duchownych i osób konsekrowanych: „Rozpal w sobie na nowo charyzmat powołania” (25-27 I 2017).


 

Polecamy publikacje A. Cencini FdCC
wydane przez Wydawnictwo Salwator

 

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl