O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Uświęć je rosą Twojego Ducha… Duch Święty i sakramenty ...


Uświęć je rosą Twojego Ducha…
Duch Święty i sakramenty

SZKOŁA WIARY
7-9 maja 2021

 

To, czego dotknie Duch Święty, zostaje przemienione. W każdym sakramencie dokonuje się takie przyjście i uświęcające dotknięcie Świętego Ducha, które nazywamy epiklezą. W czasie tej sesji będziemy starać się czytać sakramenty – rytuał i teksty modlitw – w kluczu działania Ducha Świętego, odkrywając, że bez Niego nie istnieje żadna celebracja, że On jest duszą liturgii i że w liturgii aktualizuje się nieustannie wydarzenie Pięćdziesiątnicy.

PROWADZI: ks. Krzysztof Porosło - kapłan archidiecezji krakowskiej, wykładowca teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, duszpasterz akademicki [archidiecezjalny duszpasterz akademicki w archidiecezji krakowskiej - od VIII 2020] i teolog liturgii, autor wielu publikacji o liturgii i organizator rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans” [więcej: www.baptysterium.pl].

 

=== === ===

możliwość przesyłania zgłoszeń na sesję
„Uświęć je rosą Twojego Ducha… Duch Święty i sakramenty”
– od 3 września 2020 roku –

 

Sesje Szkoły Wiary przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę egzystencjalną. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

=== === ===

 

 

 
  
  

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl