O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro  Do medytacji   

  Nowenna przed beatyfikacją o. Franciszka Marii od Krzyża Jord ...


NOWENNA PRZEZ BEATYFIKACJĄ
O. FRANCISZKA MARII OD KRZYŻA JORDANA

 

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie zaprasza do włączenia się w modlitewne przygotowanie do beatyfikacji ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek. Codziennie na stronie WSD SDS pojawi się tekst nowenny wraz z rozważaniami, z których wspólnota seminaryjna będzie korzystać codziennie o godz. 20.30. Rozważania będą publikowane poprzedniego wieczoru około godz. 22.00 - wsd.sds.pl/wydarzenia/nowenna-beatyfikacyjnaPoczątek we czwartek, 6 maja br. (publikacja w środę).

 

________________________

 

Uroczystość beatyfikacji o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana odbędzie się w sobotę, 15 maja 2021 roku, o godz. 10.30 w Bazylice św. Jana na Lateranie. W niedzielę, 16 maja 2021 r., o godz. 15:00 zaplanowana jest Msza święta dziękczynna za nowego błogosławionego w Bazylice św. Piotra. Transmisję na żywo przeprowadzi TELEPACE - https://telepacenews.it/diretta/. W języku polskim beatyfikację będzie transmitować EWTN - https://ewtn.pl/.

________________________

 

 

W kontekście zbliżającej się beatyfikacji proponujemy lekturę publikacji autorstwa Józefa Tarnówki SDS, „Kładę Wam na sercu. Rekolekcje z ojcem Franciszkiem od Krzyża Jordanem” (Wydawnictwo Salwator, Kraków 2021) oraz Piotra Szyrszenia SDS, „Opatrzność Boża stworzyła mnie” (Zeszyty Formacji Duchowej 91/2021).

 

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl