O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Moje doświadczenie Szkoły Formatorek Zakonnych ...


Szkołę podjęłam z osobistego przekonania, że potrzebuję pomocy do pracy formacji osób w pełnionych obowiązkach w klasztorze. Zasadniczo oczekiwałam, że będzie nastawiona na umiejętność prowadzenia innych. Szkoła zaoferowała mi formację do integracji siebie, miała więc inny charakter, niż zakładałam. Zaoferowaną pomoc ze strony Centrum Formacyjnego traktowałam jako sprawdzian siebie z pełną otwartością na podawane treści w każdym wymiarze. Od strony programu dnia mocno wyczuwałam harmonię pomiędzy całością.

Przewidziane godziny modlitwy, sesje, odpoczynek, warsztaty, spotkania przy kawie, wszystkie elementy wydawały mi dostatecznie pełne. Harmonogram narzucał intensywne wykorzystanie czasu.

    Jako siostra klauzurowa nie miałam dotąd możliwości konfrontacji z innymi. Spotkanie w szkole dało mi jasne przekonanie, że nie pozostajemy gdzieś w tyle, że zasadniczo mamy dostateczne środki, które odpowiadają naszej drodze życia modlitwy i kształtowania swojego człowieczeństwa we Wspólnocie Kościoła.

    Pozytywne skutki praktyczne wyniosłam z wprowadzeń do modlitwy jako ubogacenia możliwości na etapie początków modlitwy. Z warsztatów mam pewne odkrycia, które powinny ułatwiać kontakty i relacje. Wszystkim wykładowcom składam szczególne podziękowanie za profesjonalizm i przekazane treści. Kasety znalazły się w centrum uwagi Wspólnoty.

    Czas na modlitwę był dla mnie zwykłym czasem codziennie pielęgnowanym w Zakonie, jednak okoliczności i duch szkoły także pozostawiły coś w tym konkretnym spotkaniu z Bogiem. Stawanie przed Panem radowało i miałam za co dziękować w milczącej adoracji.

    Ojciec, który prowadził ze mną rozmowy, swoją postawą dał mi poczucie bezpieczeństwa i jest pewnym wzorem na szanowanie czyjejś wolności. Sądzę, że nie byłam łatwą w tej pracy, jednak otrzymałam coś w darze jako przykład.

    Wyrażam wdzięczność Bogu za całość szkoły, za Ojców, którzy poświęcili się tej sprawie, by szkoła zaistniała i była pomocą dla nas.
Wszyscy, których spotkałam pozostawili jakiś ślad i mają miejsce w mojej modlitwie. Dziękuję.
KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl